w
googluj

Nimbuzz 2.9.5


Nimbuzz to niewielki, ale w pełni funkcjonalny komunikator internetowy. Udostępnia podstawowy zestaw narzędzi pozwalających na swobodne porozumiewanie się z użytkownikami z całego świata. Interfejs programu nie różni się znacząco od innych aplikacji tego typu - dzięki temu można łatwo przyzwyczaić się do poruszania po dostępnych opcjach i właściwie od razu rozpocząć konwersowanie. Szybkie łączenie się ze znajomymi ułatwia ponadto funkcja importu kontaktów z popularnych aplikacji (Facebook Chat, Yahoo!, Hyves Chat, ICQ, MySpace IM, AIM, Google Talk, Windows Live Messenger).

Oprócz standardowych opcji związanych z wiadomościami tekstowymi, Nimbuzz pozwala na wysyłanie plików i tworzenie rozmów grupowych. Istotną cechą narzędzia jest moduł VoIP - dzięki niemu można dzwonić na telefony komórkowe i stacjonarne oraz prowadzić rozmowy głosowe/wideokonferencje z innymi użytkownikami.

Wśród innych ciekawych funkcji znajdują się:
- obsługa za pomocą ikony w zasobniku systemowym,
- powiadomienia dźwiękowe,
- podstawowe funkcje selekcjonujące kontakty (filtrowanie, wyszukiwanie, ukrywanie niepołączonych osób),
- kilka podstawowych statusów (online, zaraz wracam, zajęty, ukryty, niedostępny),
- automatyczne startowanie z systemem operacyjnym,
- konfigurowanie i testowanie mikrofonu/kamery internetowej,
- prowadzenie historii konwersacji,
- dwa tryby interfejsu (normalny i kompaktowy).

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy zarejestrować bezpłatne konto podając podstawowe dane (login, adres e-mail, hasło). Następnie użytkownik może zmienić awatar oraz udostępnić większą ilość informacji o sobie (płeć, data urodzenia, miejsce zamieszkania).

Program rozpowszechniany bezpłatnie na zasadach adware (w głównym oknie wyświetlane są niewielkie treści reklamowe). Co ciekawe, oprócz opisywanej wersji działającej na systemach operacyjnych z rodziny Windows, istnieje szereg innych gałęzi - od aplikacji na telefony komórkowe, przez wydanie dla Mac OS X, aż po narzędzie działające za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Całość w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Adware (darmowa z funkcją wyświetlania reklam)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
NimbuzzNimbuzz 2.9.5
Wersja stabilna
27.34 MB | 2015-05-18

Ilość pobrań: 719 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Nimbuzz
avatararrow
~-_- | 2011.09.19 22:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pamiętam jak jeszcze ponad rok temu posiadał protokół GG, ale Gadu-Gadu zabroniło i musieli usunąć :-/