w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 598
Wszystkich postów: 939012
Wszystkich tematów: 138906

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni

MiTeC System Information X 5.0.0.0


MiTeC System Information X to narzędzie wyświetlające szczegółowe informacje o systemie operacyjnym i wszystkich urządzeniach obecnych w komputerze. Dodatkowo aplikacja pokazuje aktualne wykorzystanie procesora oraz pamięci RAM, a także ilość zajętego i wolnego miejsca na dysku twardym. Aby odczytać dane na temat podzespołów i systemu, należy najpierw przeprowadzić skanowanie komputera. Program wykorzystuje w tym celu własny algorytm, ale może również pozyskiwać informacje z pliku SIF (System Information File) oraz SIS (starsza wersja pliku informacji o systemie). Dostępne są ustawienia pozwalające na uwzględnienie danych z dziennika zdarzeń Windows, a także z Active Directory (po zalogowaniu do tej usługi). Aplikacja oferuje opcję umożliwiającą wyszukiwanie aktualizacji Windows i tzw. HotFixów. Po ukończeniu skanowania można zagłębić się we właściwości urządzeń i systemu. Informacje odnoszące się typowo do hardware są wyświetlane w głównym oknie programu. Lista urządzeń prezentowana jest jako rozwijalne drzewo, zaś po jej prawej stronie otrzymujemy dostęp do informacji o określonym podzespole. Aby móc przeglądać właściwości systemu, należy skorzystać z opcji System Overview, zawartej w menu Viewer. Prawdopodobnie narzędzie potrafi przeprowadzać skanowanie zdalnych komputerów i udostępniać jego wyniki na komputerze lokalnym, jednak twórca aplikacji nie wspomina o tej funkcji (w ogóle brakuje szczegółowych informacji o programie).

MiTeC System Information X pozwoli na zapoznanie się z parametrami procesora, pamięci RAM, płyty głównej, karty graficznej, monitora, dysku twardego, napędu optycznego, stacji dyskietek, karty dźwiękowej, karty sieciowej, drukarki, skanera, faksu, rozmaitych kontrolerów, w tym USB, a także np. różnych urządzeń korzystających z magistrali danych PCI oraz portów szeregowych i równoległych. Aplikacja wyświetla również właściwości BIOS-u razem z zapisanymi w nim informacjami o podzespołach. Dodatkowo stworzono kategorię klasyfikującą urządzenia pod kątem wykorzystania ACPI. Wśród parametrów podzespołów znajdziemy m.in.: liczbę rdzeni i taktowanie procesora, ilość pamięci RAM oraz pamięci karty graficznej, model płyty głównej i dysku twardego, wersję sterownika danego podzespołu, adres MAC karty sieciowej, zakres portu i zakres pamięci wykorzystywany przez urządzenie, linię przerwania (IRQ), kanał DMA, a także wiele innych szczegółów.

We właściwościach systemu operacyjnego (opcja System Overview) zawarte są następujące informacje: ogólne dane o komputerze, informacje dotyczące Windows (podstawowe info, foldery systemowe, Internet, lokalizacja, aktualizacje, środowisko, kontrola rodzicielska, flagi serwera), lista rozmaitych bibliotek i silników (np.DirectX, OpenGL,.NET Framework), wykaz zainstalowanego oprogramowania, lista aktywnych procesów, spis programów obecnych w autostarcie, strefa czasowa, a także informacje o zabezpieczeniach (antywirus, anty-spyware, zapora). Oprócz tego w System Overview można zapoznać się ponownie z właściwościami urządzeń, w niektórych przypadkach nawet dokładniej niż w oknie poświęconym hardware. Przejrzymy tutaj informacje dotyczące CPU, karty graficznej, karty sieciowej, pamięci RAM, dysków i napędów, urządzeń USB, zasilania APM i karty dźwiękowej. W jednej z zakładek znajduje się lista przypominająca Menadżer urządzeń, w której wyświetlane są wszystkie podzespoły komputera i możliwe jest przeglądanie ich szczegółowych parametrów. Zakładka pamięci RAM pokazuje aktualną ilość wolnej i zajętej pamięci, podobnie zakładka dysku twardego informuje o dostępnej oraz wykorzystywanej przestrzeni nośnika danych. W wypadku RAM uwzględniania jest pamięć fizyczna, stronicowana i wirtualna. Program posiada dość dziwną funkcję – nie wiadomo z jakiego powodu pokazuje aktywne sieci Wi-Fi, zarówno w swoim oknie startowym, jak i w zakładce Wi-Fi modułu System Overview. Narzędzie potrafi zapisywać raporty w plikach SIF lub XML.

Interfejs graficzny aplikacji został wykonany na dość przyzwoitym poziomie. Obsługa programu nie powinna być zbyt kłopotliwa dla mniej zaawansowanych użytkowników, chociaż zrozumienie niektórych wyników wymaga posiadania sporej wiedzy informatycznej. Twórca narzędzia nie udostępnia instrukcji obsługi ani żadnego pliku pomocy.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik MSIX lub MSIX64 (wersja 64 bitowa).
Aplikacja działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Wymagania!
Korzystanie z niektórych funkcji aplikacji może wymagać podniesienia uprawnień do poziomu Administratora. Opcja ta dostępna jest w samym programie, jednak można po prostu uruchomić narzędzie jako Administrator.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
MiTeC System Information XMiTeC System Information X 5.0.0.0
Wersja stabilna
10 MB | 2024-04-30

Ilość pobrań: 891 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
MiTeC System Information X