w
googluj

Gregion 3.1


Gregion to niewielka aplikacja służąca do rejestracji nagrań wideo i tworzenia zrzutów ekranowych. Aplikacja będzie przydatna dla wszystkich użytkowników komputera, jednak w szczególności powinna przypaść do gustu graczom. Program umożliwia przechwytywanie obrazu renderowanego w technologiach OpenGL i DirectX, a także operacji wykonywanych na pulpicie czy w oknach systemu operacyjnego. Narzędzie pozwala na zapis plików graficznych w formatach BMP, JPEG, PNG i plików wideo w formatach AVI, MOV, WMV, RMVB.

Obsługa programu jest bardzo prosta. W głównym oknie aplikacji znajdziemy wszystkie podstawowe funkcje sterujące rejestrowaniem. W szybki sposób możemy także zmienić docelowy katalog, format, ilość klatek na sekundę, jakość i rozdzielczość nagrania oraz ustawienia audio. Co istotne, za pomocą programu możemy zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystaniem naszych filmów. Odpowiednie opcje pozwalają na dołączenie do obrazu: informacji o prawach autorskich, znaku wodnego czy stempla czasowego.

Pozostałe funkcje:
- automatyczne skalowanie obrazu do zadanego rozmiaru,
- możliwość nagrywania kursora myszy,
- limitowanie długości rejestrowanego materiału,
- konfigurowalne skróty klawiaturowe,
- powiadomienia dźwiękowe,
- nazywanie plików na podstawie wybranego szablonu,
- wyświetlanie okienka OSD ze wskaźnikiem FPS,
- tworzenie zrzutów co zadaną ilość sekund,
- minimalizacja do zasobnika systemowego.

Do zestawu dołączone jest proste narzędzie do konwertowania plików multimedialnych. Na początku pracy należy wczytać nagranie za pomocą standardowego okna dialogowego oraz wybrać katalog docelowy. Kolejne ustawienia wiążą się z właściwościami kodeków audio i wideo. Możemy zmienić sposób kompresji, jakość, rodzaj kodowania czy specyficzne opcje obrazu. Całość odbywa się w kreatorze, który przeprowadzi nas przez wszystkie operacje w trybie "krok po kroku". Konwersję rozpoczynamy naciskając na przycisk "Convert", znajdujący się na ostatniej karcie. O postępie będziemy informowani na bieżąco - dla większych plików operacja zmiany formatów może być czasochłonna.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
GregionGregion 3.1
Wersja stabilna
5.49 MB | 2012-07-14

Ilość pobrań: 3060 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
Gregion
avatararrow
~mio | 2013.07.01 23:30
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zawirusowany syf. Po włączeniu wywala w nieskończoność jakieś okienka o wygranym Ipadzie (niby z Internet Explorera chociaż jest wyłączony), antywirus to blokuje jako Konia Trojańskiego i tak w kółko, dopóki nie zakończy się procesu w managerze.
Gregion 3.1