w
googluj
pl

FreeCiv 2.6.0


Już sama nazwa gry FreeCiv, będąca zespoleniem słów „darmowa" (free) i „cywilizacja" (civ-ilization), sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z produktem czerpiącym garściami z jednej z najsłynniejszych serii turowych strategii, kultowej „Cywilizacji". Z założenia, dostępny na licencji GNU projekt miał być darmowy i łatwo dostępny, a prace nad nim rozpoczęto jeszcze pod koniec XX wieku.

Są trzy główne tryby we FreeCiv. Dwa pierwsze opierają się na zasadach praktycznie żywcem wyjętych z gier Civilization I oraz Civilization II. Natomiast trzeci, polega na niestandardowym dopasowaniu reguł gry przez jej głównego administratora i dowolnym skonfigurowaniu wszystkich dostępnych opcji (np. liczby graczy 2-126, prędkość rozgrywki, długości okresów historycznych lub właściwości mapy i terenu). Gra umożliwia również zabawę przez internet oraz w sieci lokalnej. Najczęściej spotykana liczba graczy oscyluje w okolicy 6.

Celem gry jest rozwijanie własnej cywilizacji począwszy od epoki kamienia łupanego, aż do dalekiej przyszłości, w sposób, który zapewni jej terytorialną i militarną supremację na obszarze świata. Gracz decyduje o takich parametrach jak dystrybucja wszelkich surowców oraz zarządza kontrolowaną przez siebie społecznością. Na mapie widoczne są także figurki symbolizujące np. wojska lub osadników. Należy się nimi poruszać w celu odkrywania nowych obszarów do kolonizacji. Wraz z upływem dziejów w grze, kontrolowana przez nas kultura ewoluuje, pojawiają się nowe budowle i wynalazki. Zwycięstwo w rozgrywce może zapewnić również pomyślnie wykonanie podróży w kosmos lub całkowite zniszczenie wrogów. Przy rozgrywkach ograniczonych czasowo, gracze są oceniani na podstawie rozmiaru swoich obszarów, ich potencjału ekonomicznego, militarnego oraz zaawansowania technologicznego.

Wysoka popularność tego tytułu wśród entuzjastów strategicznego myślenia i fanów płatnego pierwowzoru sprawiła, że gra posiada duże wsparcie społeczności, a jej nowe, dopieszczane wersje i rozszerzenia wypuszczane są do dziś.

PEGI:

Uwaga!
• Dostępna także w wersji na przeglądarkę po adresem: play.freeciv.org

Spolszczenie!
• Język polski dostępny do wyboru podczas instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FreeCivFreeCiv 2.6.0
Wersja stabilna
37.58 MB | 2018-07-26

Ilość pobrań: 657 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
FreeCiv