w
googluj
pl

e-Radio 1.0.0.44


e-Radio to prosty, nie wymagający instalacji i mało "zasobożerny" program do odtwarzania internetowych stacji radiowych. Spośród wielu dostępnych odtwarzaczy wyróżnia się tym, że po włączeniu ulubionej stacji radiowej i zminimalizowaniu do zasobnika systemowego program zużywa tylko około 15 MB pamięci RAM i jedynie ikonka programu oraz dobiegająca z głośników muzyka przypomina nam o tym, że program w ogóle jest włączony. Dzięki minimalnemu zużyciu zasobów systemowych e-Radio jest niemal nieodczuwalne dla systemu.

Obsługa programu jest banalnie prosta. Program nie posiada instalatora, więc po wypakowaniu archiwum do dowolnego folderu uruchamiamy plik wykonywalny exe, wybieramy ze spisu interesującą nas stację radiową i możemy oddać się słuchaniu muzyki lub audycji radiowej. Po rozpoczęciu odtwarzania możemy zobaczyć jaka audycja lub piosenka jest właśnie grana w wybranej stacji oraz widzimy bitrate, czyli jakość nadawania wybranej stacji (obie te funkcje dostępne są już dla większości rozgłośni). Przydatną funkcją programu jest możliwość nagrania na dysk twardy ulubionej piosenki lub audycji radiowej.

Najnowsza wersja programu dysponuje na starcie listą 255 polskich internetowych rozgłośni radiowych podzielonych na grupy tematyczne. Jeżeli na liście nie ma którejś ulubionej stacji zawsze możemy ręcznie dodać ją do spisu stacji. Aby dodać stację do listy należy kliknąć w przycisk Dodaj, podać nazwę stacji, adres URL do stacji i wybrać grupę w jakiej ma znaleźć się dodana pozycja. Autor programu nie uzyskał zgody na dodanie wielu popularnych rozgłośni radiowych (między innymi RMF, Zet, Eska i inne), ponieważ dysponują one swoimi dedykowanymi odtwarzaczami których głównym zadaniem poza odtwarzaniem muzyki jest wyświetlanie reklam. e-Radio nie wyświetla żadnych reklam, więc rozgłośnie te nie udzieliły zgody na "fabryczne" dodanie ich do spisu stacji, ale bez większego problemu możemy dodać je ręcznie. W taki sam sposób możemy dodać dowolną stację zagraniczną.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (9 głosów)

Strefa Download programu
e-Radioe-Radio 1.0.0.44
Wersja stabilna
1.05 MB | 2016-04-26

Ilość pobrań: 1708 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
e-Radio
avatararrow
MaTi | 2013.03.26 15:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na Windows 8 interfejs nie do końca dobrze się wczytuje, ale reszta działa poprawnie.
e-Radio 1.0.0.43