w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 194
Wszystkich postów: 904406
Wszystkich tematów: 127559

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6607 dni

ConsoleHoster 4.1


ConsoleHoster firmy CodePlex to bardzo interesujący bezpłatny program, który dalece usprawnia używanie poleceń konsoli systemu Windows. Autorem programu jest zdolny armeński programista, Artak Mkrtchyan, który obecnie pracuje dla koncernu Microsoft. Najważniejszą zaletą tego programu jest możliwość jednoczesnego uruchomienia więcej niż jednej aplikacji opartej na konsoli systemowej. Dla każdej z nich ConsoleHoster otwiera w swoim oknie oddzielną zakładkę, a każdą z nich możemy jeszcze dostosowywać według własnych potrzeb, na przykład poprzez przypisywanie różnych kolorów tła. Dzięki temu praca z Windowsowym wierszem poleceń nie będzie już tak trudna czy wręcz nieprzyjemna z powodu minimalistycznego, biało-czarnego interfejsu, który odstraszał wielu użytkowników.

Interfejs programu składa się z trzech ułożonych w poziomie paneli. Lewy panel zawiera kilka przycisków z przypisanymi do nich podstawowymi komendami DOS-owymi (np. zmiana katalogu), które usprawniają korzystanie z wiersza poleceń. W panelu środkowym - największym - otwieramy zakładki z procesami. Wreszcie, prawy panel oddaje użytkownikowi do dyspozycji eksplorator systemu Windows w postaci bardzo użytecznego drzewa katalogów.

Aplikacji nie trzeba instalować - wystarczy rozpakować zawartość pobranego archiwum i uruchomić plik ConsoleHoster.exe.

Uwaga!
Do działania aplikacji wymagane jest środowisko .NET Framework w wersji 4.5.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
ConsoleHosterConsoleHoster 4.1
Wersja stabilna
0.26 MB | 2013-06-13

Ilość pobrań: 104 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ConsoleHoster