w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 154
Wszystkich postów: 904406
Wszystkich tematów: 127559

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6607 dni

PC Services Optimizer Free 3.1.900.0


PC Services Optimizer Free to program przeznaczony do przyśpieszania działania Windows poprzez optymalizację usług systemowych. Aplikacja umożliwia przystępną kontrolę wielu funkcji, mających istotny wpływ na szybkość działania naszego systemu. Dla zachowania ostrożności, mniej zaawansowani użytkownicy powinni jednak korzystać z automatycznej optymalizacji.

Wbudowane w program moduły pozwalają na automatyczną lub ręczną optymalizację usług, diagnostykę ich działania, używanie specjalnych profili z ustawieniami dla poszczególnych funkcji systemu oraz przywracanie wprowadzonych przez program zmian. Istnieje także moduł kontrolujący usługi pod kątem bardziej płynnego grania w gry komputerowe. Dla zaawansowanych użytkowników przeznaczony jest Menadżer Usług.

Moduły i ich działanie:

• Automatic TuneUp (Automatyczna Optymalizacja) – program zadaje pytania, sprawdzające z jakich sprzętów, komponentów systemu, czy połączeń sieciowych i zabezpieczeń korzysta użytkownik. Ma to na celu określenie, które funkcje są mu naprawdę potrzebne. Po podaniu odpowiedzi, należy kliknąć Optimize i program wprowadzi odpowiednie zmiany w usługach, na podstawie zebranych informacji wyłączy je, zawiesi lub uruchomi. Nasze odpowiedzi zostają zapisane w domyślnym profilu, nie ma konieczności ich ponownego wprowadzania przy kolejnej optymalizacji. Korzysta z nich również moduł Diagnostyki Usług.

• Manual TuneUp (Manualna Optymalizacja) – moduł pozwala dokładnie sprecyzować, które funkcje mają włączać się automatycznie po starcie systemu, być uruchamiane ręcznie, czy też nie startować w ogóle. Mamy trzy zakładki segregujące różne komponenty i funkcje systemu pod względem ich powiązania z wydajnością, bezpieczeństwem i łącznością sieciową. Wybrane przez nas ustawienia nie zostaną automatycznie zapisane w domyślnym profilu, ale moduł Diagnostyki Usług weźmie je pod uwagę. W tym oknie możemy również tworzyć wszystkie nowe profile.

• Services Diagnostics (Diagnostyka Usług) – przeprowadza analizę powiązań między działającymi usługami, wydajnością systemu, ustawieniami bezpieczeństwa oraz potrzebami użytkownika. Brane są tutaj pod uwagę nasze odpowiedzi, udzielone na pytania z modułu Automatycznej Optymalizacji, a także ręcznie wybrane przez nas ustawienia. Po ukończonej diagnozie możemy przejrzeć raport i jednym kliknięciem rozwiązać problemy z wybranymi usługami.

• Services Profiles (Profile Usług) - zarządzanie profilami, posiadającymi wybrane przez nas wcześniej ustawienia dla różnych usług. To okno pozwala na szybkie przeprowadzanie specyficznych optymalizacji, dla których zdefiniowano odmienne opcje. Nowe profile tworzymy jednak tylko w module Manual TuneUp, zaś w Profilach Usług możemy je usuwać, podglądać, edytować, walidować oraz włączać ich działanie. Niestety, moduł wydaje się nie funkcjonować prawidłowo, pojawiają się błędy przy wyborze niektórych jego zadań.

• Gaming Mode (Tryb Gry) – ma za zadanie przyśpieszyć działanie komputera podczas grania w gry komputerowe. Należy zdecydować, czy dany sprzęt lub funkcje systemu będą nam potrzebne podczas rozgrywki, po czym można przełączyć się w specjalny tryb i rozpocząć grę.

• Rescue Center (Centrum Ratunkowe) – przywraca poprzednie ustawienia usług za pomocą tzw. snapshotów (zrzutów, migawek). Program wykonuje je automatycznie przy każdej wprowadzanej przez siebie zmianie w usługach systemu(można to wyłączyć w opcjach). Moduł ten w każdej chwili pozwala utworzyć nowy taki zrzut. Dostępne jest również przywrócenie wszystkich usług do ustawień domyślnych Windows. W odpowiedniej zakładce modułu mamy wykaz wszystkich punktów przywracania i możliwość zarządzania nimi.

• Services Manager (Menadżer Usług) – wyświetla dokładnie wszystkie usługi obecne w systemie, pozwala na kompletne zarządzanie ich działaniem. Informuje o nazwie wybranej usługi w rejestrze, jej statusie, ustawieniach autostartu, producencie. Pokazuje opis usługi oraz związane z nią zależności i ścieżkę dostępu. Moduł pozwala także na instalację nowych usług i wykonanie punktu przywracania. Services Manager jest przeznaczony tylko dla zaawansowanych użytkowników.

Interfejs graficzny Vista Services Optimizer Free jest przyjemny w wyglądzie i nowoczesny. Wszystkie opcje są czytelne i łatwo się wśród nich poruszać. Obsługa nie powinna sprawić żadnych kłopotów nawet osobom posiadającym podstawową wiedzę informatyczną, powinny one jednak postępować ostrożnie z zaawansowanymi ustawieniami. Program pozwala na zauważalne zwiększenie wydajności systemu, docenią go więc wszyscy, którzy potrzebują szybszego działania Windows, rozmaitych aplikacji lub gier. Przyda się również do dokładnej kontroli wszystkich usług zainstalowanych w systemie.

Uwaga!
Program podczas swojej instalacji oferuje również zainstalowanie dodatków adware. Dlatego prosimy o ostrożność podczas instalacji i odhaczenie wszystkiego co nie jest związane z programem poprzez klikanie "Decline".

Ograniczenia!
Wersja Free różni się tylko nieznacznie od wersji Professional, szczegóły można znaleźć na stronie producenta.

Wymagania!
Dla systemu Windows Vista wymagany jest Service Pack 2.
Dla systemu Windows 7 wymagany jest Service Pack 1.
Do działania programu wymagane są biblioteki Microsoft .NET Framework 4.

Licencja: Adware (darmowa z funkcją wyświetlania reklam)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (7 głosów)

Strefa Download programu
PC Services OptimizerPC Services Optimizer Free 3.1.900.0
Wersja stabilna
7.25 MB | 2017-09-24

Ilość pobrań: 1185 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (2)
PC Services Optimizer
avatararrow
MaTi | 2014.01.08 13:40
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dziękujemy za informacje, link poprawiony.
Vista Services Optimizer Free 2.1.300.0
avatararrow
~majka420 | 2014.01.08 12:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
link nieaktywny wyświetla się komunikat "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable."
Vista Services Optimizer Free 2.1.300.0