w
googluj
pl

Ewangelia na Co Dzień 2.2.4


ico
Ewangelia na Co Dzień to bezpłatny katolicki serwis w języku polskim dostępny na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jest to - oddajmy głos autorom - "usługa proponowana przez międzynarodowy zespół katolików: świeckich, mnichów i zakonnice, pragnących rozpowszechniać Ewangelię po wszystkie krańce ziemi".

Mamy w niej dostępny zróżnicowany i bogaty zestaw opcji:
• czytania mszalne,
• komentarze do tychże czytań,
• biografie świętych i błogosławionych, których wspomnienia liturgiczne wypadają w danym dniu,
• a także zbiór modlitw.

Po kilkusekundowym wczytaniu programu - bo na początku pobierane są z internetu aktualne teksty - w pierwszej zakładce na ekranie głównym mamy wyświetloną perykopę (czyli fragment) z Ewangelii wedle oficjalnego liturgicznego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia (tj. z IV wydania; wydanie najnowsze BT to V). Bezpośrednio pod perykopą znajduje się komentarz do tego fragmentu. Autorami rozważań są święci katoliccy, niekiedy jednak funkcję komentarza spełniają oficjalne teksty Kościoła, np. Soboru Watykańskiego II. W tej samej zakładce możemy też wybrać opcję pełnych czytań mszalnych z danego dnia. W następnej z kolei zakładce mamy krótki wykaz wspominanych świętych i błogosławionych – w tym możliwość przeczytania żywota najbardziej "popularnej" osoby wspominanej przez Kościół. W trzeciej zakładce znajdują się modlitwy, których obecnie jest w sumie 30 i które podzielono na 5 kategorii. Natomiast ostatnia czwarta zakładka zawiera opcje. Wybór jest skromny: możemy jedynie wybrać język (polski jest włączony automatycznie) lub rozmiar czcionki (3 stopnie).

Wizualnie aplikacja prezentuje się dobrze i to pomimo tego, że obecna szata graficzna powstała na bazie wersji z 2010 roku. Pewną wadę stanowi wymuszana każdorazowo (przy aktywnym połączeniu z internetem) próba ściągnięcia najnowszych tekstów, lecz wspomniane bogactwo treści rekompensuje tę stratę. Na szczególną uwagę zasługują komentarze; opcja niespotykana w innych aplikacjach tego typu.

Ograniczenia!
Aplikacja potrzebuje połączenia z internetem, aby pobrać aktualne teksty. Używać jej jednak można potem offline.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze.

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Ewangelia na Co DzieńEwangelia na Co Dzień dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 147 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Ewangelia na Co Dzień