w
googluj
pl

Alzex Finance Portable 7.4.0


Alzex Finance Portable – przenośne wydanie próbnej edycji programu Alzex Finance, który pozwala na wygodne zarządzanie finansami osobistymi i rodzinnymi. Pomimo, że wersja darmowa programu jest ograniczona w stosunku do edycji komercyjnej, to i tak pozwala na dość skuteczne kontrolowanie przychodów, wydatków i transferów w budżecie domowym.

W Personal Finances Free możemy zarządzać nieograniczoną ilością źródeł finansowych o dowolnej walucie (źródła to np. gotówka, konta bankowe, karty kredytowe). Warto dodać, że program potrafi pobierać aktualne kursy walut z Internetu. Kontrolowanie finansów jest możliwe dla wielu osób, chociażby członków naszej rodziny. Przychody i wydatki zostają podzielone na różne kategorie i podkategorie, program oferuje bogaty zestaw gotowych wzorców klasyfikacyjnych, poza tym bez trudu wprowadzimy także nasze własne pozycje do listy kategorii. Dla większej czytelności operacji finansowych i atrakcyjności wizualnej wyników można przypisać dowolną ikonkę/obrazek do określonej kategorii, wybranego konta albo danej osoby.

Operacje finansowe są wyświetlane w organizatorze/terminarzu finansowym. Terminarz prezentuje przychody, wydatki i transfery wewnętrzne (np. depozyty i oszczędności), a także wyświetla nasz ogólny wynik finansowy. Wszystkie te parametry można przeglądać pod kątem wybranego okresu czasu – dnia, tygodnia, miesiąca, roku lub dowolnie ustalonego przedziału czasowego. Możemy „przesuwać się w czasie” o dni, tygodnie, miesiące itd., monitorując wyniki/plany finansowe również dla przeszłych i przyszłych okresów.

Główny podział na wydatki, przychody i transfery wewnętrzne zawiera niższe szczeble hierarchiczne - definiowalne kategorie i podkategorie. Reprezentują one różne czynności, które są związane z naszymi transakcjami finansowymi. W łatwy sposób można tworzyć, edytować, kopiować i usuwać wybrane kategorie. Każdą transakcję określimy jako przychód, wydatek lub transfer wewnętrzny. Następnie należy ustalić nazwę, kwotę oraz kategorię transakcji, wybrać datę i czas jej realizacji, jak również przypisać transakcję do określonego źródła finansowego oraz do danej osoby. Program pozwala także na dodawanie komentarzy do wybranych operacji. Na uwagę zasługuje opcja Historia, dzięki której można wygodnie wprowadzać ostatnio używane dane do pól okienka tworzenia/edycji transakcji. Trzeba wspomnieć również o transakcjach cyklicznych, powtarzanych co określony przedział czasu (według harmonogramu ustalonego przez użytkownika). Operacje zaplanowane na przyszłość posiadają szarą czcionkę w swoich nazwach.

Wyniki w terminarzu zostały podzielone na różne kolumny informacyjne, domyślnie są to kolumny: opis, data, suma finansowa i kategoria transakcji oraz członek rodziny przypisany do transakcji. W razie potrzeby program pozwala na wyświetlenie dodatkowych informacji w kolejnych kolumnach. Dane można przeglądać według różnych reguł - np. sortować operacje finansowe na podstawie kolumn informacyjnych, grupować transakcje pod względem kategorii czy członków rodziny, wyświetlać transakcje przypisane tylko do określonych źródeł finansowych/kont, a także ukrywać przychody i wydatki, wynik finansowy albo transakcje zaplanowane na przyszłość. Niestety aplikacja nie tworzy raportów ani nie generuje diagramów czy rozbudowanych statystyk.

Personal Finances Free zapisuje nasze dane finansowe tylko w swoim natywnym formacie (PFD). Jeżeli chodzi o odczyt informacji, możemy otworzyć plik w formacie PFD albo użyć opcji importu, która pozwala na wczytanie danych z plików Quicken Interchange Format (QIF), Open Financial Exchange (OFX) oraz CSV i TXT. Ustawienia Personal Finances Free zawierają opcję odpowiedzialną za automatyczne tworzenie kopii zapasowej bazy programu co określony okres czasu. Poza tym pozwalają także na wybranie formatu daty, ustalenie separatora dziesiętnego i tysięcznego, zdefiniowanie pierwszego dnia tygodnia i określenie rozmiaru czcionki dla wyników wyświetlanych w interfejsie..

Wersja Portable domyślnie zapisuje bazę danych i konfigurację tylko w swoim katalogu. Dzięki temu możemy używać programu np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego na różnych komputerach, nie martwiąc się, że stracimy nasze dane i ustawienia. Edycja przenośna nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny Alzex Personal Finances Free Portable jest w miarę nowoczesny i elegancki. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują zasady obsługi programu. W razie problemów można otworzyć wbudowany plik pomocy lub zapoznać się z podręcznikiem dostępnym w witrynie producenta (w obu przypadkach brakuje instrukcji w polskiej wersji językowej).

Producent przygotował także aplikacje Personal Finances dla systemów Android (klik) oraz iOS (klik).

Uwaga!
W witrynie producenta można pobrać również edycję Portable zgodną z formatem PAF.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Alzex Finance PortableAlzex Finance Portable 7.4.0
Wersja stabilna
12.5 MB | 2024-03-05
przejdź Wersja instalacyjna Alzex Finance

Ilość pobrań: 205 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Alzex Finance Portable