w
googluj
pl

IDPhotoStudio Portable 2.16.5.75


IDPhotoStudio Portable – przenośne wydanie darmowego programu IDPhotoStudio, dzięki któremu możemy przygotować i następnie zapisać lub wydrukować fotografie przeznaczone do wykorzystania w dokumentach tożsamości – dowodzie osobistym, paszporcie, legitymacji czy prawie jazdy. Program pozwala na przeskalowanie zdjęcia do wymiarów, które są właściwe dla dokumentów ID z ponad 20 państw (także z Polski – rozmiar 35 x 45 mm).

IDPhotoStudio wspiera tylko fotografie w formacie JPEG. Zdjęcie powinno być oczywiście wykonane według zasad obowiązujących w danym kraju. Plik graficzny wprowadzamy albo poprzez opcję Wczytaj obrazek, albo wykorzystując metodę przeciągnij i upuść. Następnie wystarczy wybrać format odpowiedni dla określonego państwa (zgodność z normami ISO/IEC 19794-5) oraz zdecydować się na ilość kopii fotografii (wszystkie zostaną umieszczone na pojedynczym arkuszu). Opcjonalnie możemy wyświetlić maskę formatu zdjęcia odpowiednią dla wybranego kraju, obrócić fotografię, wyłączyć jej automatyczne dopasowanie do rozmiarów formatu, zastosować filtry sepia i skala szarości na zdjęciu albo przejść do ustawień wydruku. Po kliknięciu w przycisk Drukuj pojawi się okienko z podglądem utworzonego arkusza. Z poziomu okienka zapiszemy arkusz jako plik JPEG lub uruchomimy proces drukowania.

Wersja Portable oczywiście nie wymaga instalacji i może być używana na różnych PC, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja przenośna nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny IDPhotoStudio Portable jest dość przyjemny wizualnie i intuicyjny w obsłudze. Mniej zaawansowani użytkownicy opanują zasady korzystania z programu w krótkim czasie. Producent nie przygotował pliku pomocy oraz innych instrukcji (chociaż w menu figuruje opcja Pomoc, ale z chwilą tworzenia opisu nic się nie dzieje po jej kliknięciu).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (9 głosów)

Strefa Download programu
IDPhotoStudio PortableIDPhotoStudio Portable 2.16.5.75
Wersja stabilna
2.74 MB | 2023-03-09
przejdź Wersja instalacyjna IDPhotoStudio

Ilość pobrań: 3393 | W tym miesiącu: 18 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
IDPhotoStudio Portable