w
googluj
pl

TaskUnifier Portable 4.3.4


TaskUnifier Portable to przenośne wydanie darmowej wersji programu TaskUnifier, który jest organizatorem zadań zgodnym z dość popularną metodą Getting Things Done (w wolnym tłumaczeniu: doprowadzanie spraw do końca). Nawet w swojej bezpłatnej wersji, program pozwala na wygodne i jednocześnie szczegółowe zarządzanie zadaniami oraz terminami ich wykonania (także przy użyciu wbudowanego kalendarza). Możliwe jest kontrolowanie stopnia wykonania zadań, odraczanie terminów, cykliczne powtarzanie naszych planów, oznaczanie i opisywanie zadań przy użyciu różnych parametrów oraz funkcji, ustalanie rozmaitych priorytetów dla zaplanowanych czynności (priorytety są reprezentowane przez odmienne kolory), a także zaawansowane przeszukiwanie, sortowanie i filtrowanie zadań. Oczywiście, tak jak przystało na porządny organizator, w TaskUnifier skonfigurujemy system powiadomień o zbliżających się lub przekroczonych terminach realizacji zadań (również współpraca z aplikacjami Snarl oraz Growl). Program został stworzony w środowisku Java, odpowiednie wersje TaskUnifier przygotowano dla systemów Windows, Mac OS i Linuks, poza tym można skorzystać także z edycji działającej właściwie w każdym systemie operacyjnym, jeżeli tylko dostępne jest w nim Java Runtime Environment.

Zadaniom przypiszemy odpowiednie foldery, tagi, kontakty, konteksty i miejsca, poza tym możliwe jest oznaczanie zadań gwiazdką, a także dołączanie do nich notatek i plików. Warto dodać, że program posiada menadżer kontaktów (z funkcją wysyłania e-maili) oraz panel notatek. Istotne funkcje to z pewnością tworzenie podzadań oraz zadań powiązanych wzajemnie ze sobą. Za pomocą kolumn informacyjnych listy roboczej można z łatwością sortować zadania na podstawie przypisanych im parametrów. Dostępne są także główne kategorie, dzięki którym będziemy w stanie przeglądać zadania pod kątem cech takich jak: ukończenie, zbliżający się lub już przekroczony termin, ważność itd. TaskUnifier posiada moduł szablonów zadań, poprzez użycie gotowych wzorców można znacznie przyśpieszyć tworzenie nowych planów. Na uwagę zasługują opcje importu i eksportu danych, głównie z/do plików w natywnym formacie programu, chociaż można zaimportować czy wyeksportować kontakty z/do plików vCard. Program pozwala także na wydruk listy zadań oraz przygotowanie kopii zapasowej swojej bazy danych (kopia może być tworzona automatycznie, co określony czas), jak również na przywrócenie naszych zadań z tak stworzonego backupu. Warto wspomnieć, że w program może być używany przez wielu użytkowników, dla każdego z nich oferując osobną listę zadań.

Wersja Portable przechowuje bazę danych i ustawienia tylko we własnych podkatalogach, tak więc jest w pełni przenośna i możemy używać jej np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego na różnych komputerach, bez obaw o utratę zaplanowanych zadań i konfiguracji programu. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny TaskUnifier Portable prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem estetycznym. W razie potrzeby można zdecydować się na któryś z kilkudziesięciu motywów graficznych interfejsu. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni bez trudu opanować podstawy obsługi programu. Jeżeli pojawią się problemy ze zrozumieniem działania zaawansowanych funkcji, warto otworzyć wbudowany plik pomocy, a także zapoznać się z poradami dostępnymi w witrynie producenta (brak instrukcji polskojęzycznych).

Ograniczenia!
Dostępna jest również komercyjna, bardziej funkcjonalna wersja Pro, pozwalająca m.in. na dodawanie nowych pól informacyjnych do zadań, grupowanie zadań, synchronizowanie planów z kontami w serwisach OrganiTask oraz Toodledo, a także publikowanie zadań w Google Calendar i Google Tasks. Edycję Pro można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Program wymaga Java Runtime Environment (JRE) w wersji 1.6 (6.x) lub wyższej. W wypadku wersji przenośnej TaskUnifier można skorzystać z Java Portable - wówczas system, w którym uruchomimy program, nie będzie musiał posiadać zainstalowanego JRE.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TaskUnifier PortableTaskUnifier Portable 4.3.4
Wersja stabilna
20.44 MB | 2015-02-01
przejdź Wersja instalacyjna TaskUnifier

Ilość pobrań: 132 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TaskUnifier Portable