w
googluj
pl

Efficient Calendar Free Portable 5.60 build 559


Efficient Calendar Free Portable – przenośna wersja darmowego wydania programu Efficient Calendar, który należy do kategorii tzw. organizerów. Program pozwala na wygodne umieszczanie rozmaitych wydarzeń w swoim kalendarzu, jak również na zarządzanie listą zadań związanych np. z pracą lub życiem osobistym. Wydarzeniom czy zadaniom nadamy określone czasy/daty rozpoczęcia i zakończenia. Przy tym należy wziąć pod uwagę, że możemy skorzystać z cyklicznego powtarzania planów. Efficient Calendar Free jest w stanie powiadamiać nas o nadchodzących terminach wydarzeń i zadań, wyświetlając odpowiednie komunikaty wizualne oraz dźwiękowe. Istnieje możliwość przedłużenia terminów o wybraną ilość czasu. Warto dodać, że program potrafi zaimportować międzynarodowe daty świąt do swojego kalendarza.

Kalendarz wydarzeń oferuje dwa tryby widoku – pojedynczego dnia oraz miesięczny. Efficient Calendar Free posiada także sekcję Dziś, w której prezentowane są listy wydarzeń i zadań na najbliższe dni. Dostępna jest również sekcja Zadania, przeznaczona specjalnie na wykaz zaplanowanych czynności. Poza tym możemy skorzystać z panelu zawierającego listę zadań, wyświetlanego dodatkowo w sekcji kalendarza. Wydarzenia i zadania będziemy w stanie sortować, filtrować i przeszukiwać (na podstawie ich parametrów). W opcjach kalendarza można zdecydować się na wyświetlanie tylko wybranych dni tygodnia, ustalić początkowy dzień tygodnia i pierwszy tydzień roku, skonfigurować zakres godzin roboczych, podać skalę czasu kalendarza dziennego, a także ustawić domyślny czas wyświetlania/odgrywania przypomnień o nadchodzących terminach. Z kolei opcje sekcji Dziś pozwalają m.in. na pokazywanie w niej wydarzeń i zadań z wybranej ilości dni (licząc od dnia bieżącego), jak również ukrywanie zadań już zakończonych. Warto wspomnieć o minimalizacji interfejsu do ikonki w zasobniku systemowym, w ten sposób program nie przeszkadza nam w pracy z innymi aplikacjami i jednocześnie dalej strzeże nadchodzących terminów.

Przy tworzeniu i edycji wydarzeń/zadań możemy skonfigurować ich następujące parametry: temat/wyświetlana nazwa, czas (tylko wydarzenia) i data rozpoczęcia oraz zakończenia, miejsce wydarzenia, status i procent realizacji zadania, priorytet i kategoria (reprezentowane przez różne kolory, wydarzenia mają zestaw domyślnych kategorii), termin przypomnienia wizualnego, odgrywanie przypomnienia dźwiękowego, reguły powtarzania. Efficient Calendar Free pozwala także na dołączanie notatek (wbudowany edytor tekstowy) oraz plików dowolnego typu do wydarzeń i zadań. Za pomocą metody przeciągnij i upuść możliwe jest przenoszenie wydarzeń w czasie czy kolejkowanie zadań w liście. Program wyposażono również w funkcje odpowiedzialne za wycinanie, wklejanie, kopiowanie i usuwanie wydarzeń i zadań. Sekcja Kosz zawiera skasowane plany, które w razie potrzeby z łatwością usuniemy całkowicie lub przywrócimy do odpowiednich sekcji Efficient Calendar Free.

Poza możliwością zapisu czy odczytu danych do/z natywnego formatu programu (ECFX), skorzystamy także z funkcji wydruku (np. kalendarza) oraz importu (z plików CSV lub TXT) i eksportu (do plików CSV i HTML) wszystkich danych lub tylko ich zakresu. Oprócz tego można zaszyfrować bazę danych Efficient Calendar albo stworzyć jej kopię zapasową.

Wersja Portable przechowuje ustawienia i bazę danych tylko w swoim głównym katalogu czy w jego podkatalogach. Dzięki temu Efficient Calendar Free może działać na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Efficient Calendar Free Portable jest dość estetyczny i dobrze rozplanowany pod względem dostępu do funkcji. W razie potrzeby możemy zdecydować się na inny motyw kolorystyczny interfejsu oraz skonfigurować ustawienia czcionki. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni w krótkim czasie opanować podstawy obsługi organizera. Poprzez menu programu można otworzyć plik pomocy, poza tym w witrynie producenta udostępniono rozbudowany podręcznik. Instrukcje nie są dostępne w polskiej wersji językowej.

Ograniczenia!
Edycja Free jest mniej funkcjonalna niż komercyjne wersje programu (standardowa albo Network). W witrynie producenta wymieniono różnice pomiędzy edycjami. Za jej pośrednictwem nabędziemy licencję na interesującą nas wersję płatną.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Efficient Calendar Free PortableEfficient Calendar Free Portable 5.60 build 559
Wersja stabilna
20.1 MB | 2020-06-23
przejdź Wersja instalacyjna Efficient Calendar Free

Ilość pobrań: 391 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Efficient Calendar Free Portable