w
googluj

Yale 1.17


Yale to niezwykle lekki (program zajmuje zaledwie kilkaset kilobajtów) i poręczny monitor zasobów sprzętowych i sieciowych. Narzędzie pozwala na śledzenie obciążenia procesora, transferu dysku twardego oraz wchodzących/wychodzących połączeń dla zainstalowanych adapterów (na przykład karty sieciowej) - zarówno w postaci wartości liczbowych jak i schematycznych wykresów. Cechą wyróżniającą aplikację spośród innych pozycji w tej kategorii tematycznej jest sposób prezentowania informacji. Program wyświetla w czasie rzeczywistym dane na temat wykorzystania rozmaitych protokołów i usług (HTTP, HTTPS, UPnP, DNS, FTP, Shared Network Folder, eMule).

Konfiguracja i obsługa narzędzia jest bardzo prosta - nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom komputera. Program zaraz po uruchomieniu jest gotowy do pracy i rozpoczyna monitorowanie. Aplikacja podczas działania rezyduje w zasobniku systemowym, dzięki czemu nie przeszkadza w operacjach wykonywanych na komputerze. Za pośrednictwem ikony w obszarze powiadomień możemy w szybki sposób pokazać lub ukryć interfejs programu oraz przejść do dialogu konfiguracyjnego. Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy:
- zmianę stylu interfejsu ("pływający" pasek, wysuwane okno)
- możliwość zastosowania alternatywnego stylu (dostępne wersje to jasna i ciemna),
- włączanie/wyłączanie mechanizmu automatycznych aktualizacji,
- ukrywanie wybranych typów pakietów (możemy je dezaktywować także poprzez dwukrotne naciśnięcie lewym przyciskiem myszy na panel).

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych (na przykład podczas pracy w firmie). Warto jednocześnie zaznaczyć, że program nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum ZIP w dowolnej lokalizacji (na dysku twardym lub zewnętrznym nośniku), a następnie uruchomić plik wykonywalny.

Uwaga!
W katalogu aplikacji można umieścić plik o nazwie "port-numbers.txt" - pozwala on na rozszerzenie listy wykrywanych protokołów. Dane wprowadzamy w standardowym formacie RFC.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
YaleYale 1.17
Wersja stabilna
0.28 MB | 2017-06-09

Ilość pobrań: 269 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Yale