w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 453
Wszystkich postów: 938184
Wszystkich tematów: 138564

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

SpyEx 1.38


SpyEx wyświetla listę wszystkich okien należących do systemu i działających aplikacji, a także pozwala na „szpiegowanie” treści i parametrów wiadomości systemowych przesyłanych do tych okien. Narzędzie umożliwia przeglądanie zarówno okien widzialnych, jak i niewidzialnych oraz grupuje w strukturze drzewa okna nadrzędne i podrzędne poszczególnych programów. Możliwe jest śledzenie wiadomości w czasie rzeczywistym - dla pojedynczego okna, okna rodzica wraz z oknami jego potomków, okien należących do wątku lub procesu programu, a także wszystkich okien jednocześnie. W opcjach narzędzia można zdecydować, które z rodzajów albo całych grup wiadomości będą wyświetlane w zakładce śledzenia oraz zapisać lub wczytać te ustawienia do/z pliku XML. Zakładka Messages daje szczegółowy wgląd w przesyłane do okien wiadomości systemowe oraz ich właściwości (czas wysłania wiadomości, adres hWnd (uchwyt okna), rodzaj wiadomości, adresy parametrów wParam i lParam). Możliwe jest wyłączanie wybranych wiadomości za pomocą prawego przycisku myszki.

Program pozwala również na przeglądanie modelu DOM HTML stron internetowych otwartych w Internet Explorerze, a także na enumerację i podgląd składników Microsoft UI Automation oraz Microsoft Active Accessibility (API odpowiedzialne za programowanie i kontrolowanie interfejsów użytkownika pod kątem funkcji związanych z Ułatwieniami dostępu Windows).

W aplikacji można podświetlać wybrane okna (nadrzędne i podrzędne) oraz obiekty wchodzące w skład stron HTML. Okna widzialne są prezentowane w liście razem z ikonkami właściwych im aplikacji, dzięki czemu w łatwy sposób odszukamy okno interesującego nas programu. Warto dodać, że za pomocą SpyEx można podejrzeć hasło, które figuruje w formularzu uwierzytelniającym danej aplikacji lub witryny internetowej, ale zostało zakryte przez gwiazdki – w tym celu wystarczy zbadać odpowiednie okno logowania. Listę okien odświeżymy za pomocą przycisku w interfejsie narzędzia lub poprzez klawisz F5. Skorzystanie z kombinacji SHIFT i F5 opóźni aktualizację listy o 5 sekund, dając nam trochę czasu na zamknięcie zbędnych okien.

Interfejs graficzny programu wizualnie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Z obsługą narzędzia poradzą sobie głównie bardziej zaawansowani użytkownicy, będący w stanie zrozumieć zagadnienia związane z kontrolowaniem okien przez system itp. Niestety, twórca aplikacji nie udostępnia pliku pomocy lub jakichkolwiek innych instrukcji.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i otworzyć plik wykonywalny. Zależnie od architektury systemu, zostanie uruchomiona 32 lub 64 bitowa wersja narzędzia.
Aby móc śledzić okna aplikacji 32 bitowych w systemie 64 bitowym, należy uruchomić program z wiersza poleceń używając następującej komendy:
SpyEx.exe /32

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
SpyEx



SpyEx 1.38
Wersja stabilna
2.01 MB | 2023-09-24

Ilość pobrań: 190 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
SpyEx