w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 279
Wszystkich postów: 904238
Wszystkich tematów: 127483

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6478 dni

USBFlashCopy 1.16


USBFlashCopy to program przeznaczony do tworzenia kopii zapasowej danych, które mamy zapisane na kluczach USB lub kartach pamięci. Aplikacja po prostu kopiuje albo przenosi wszystkie bądź określone dane na dysk twardy, również zewnętrzny, oraz na płyty CD/DVD. Narzędzie nie stosuje żadnej metody kompresji plików, nie posiada również funkcji szybkiego odzyskiwania danych, sami manualnie kopiujemy z powrotem dane na pendrive czy kartę.

Program samoistnie wykrywa nowo włożony nośnik USB oraz pozwala na zdefiniowanie liter dysków, dla których będzie uruchamiany kreator kopii zapasowej. Aplikacja potrafi automatycznie przeprowadzać proces tworzenia backupu, w opcjach można ustawić interwały czasowe dla sprawdzania stanu plików na nośnikach USB, po którym samoistnie zostaje wykonana kopia, dostępne jest również określenie maksymalnej liczby backupów wykonywanych w jednym czasie (przydatne dla wielu profili kopii zapasowej i kilku urządzeń).

W kreatorze możemy tworzyć własne profile backupu dla określonych kluczy USB i kart (program rozpoznaje nr seryjny nośnika danych). Profil pozwala m.in. wybrać ścieżkę dostępu katalogu, do którego zostaną skopiowane pliki foldery, zdecydować o ich przeniesieniu, co jest równoznaczne z usunięciem oryginalnych wersji z nośnika USB, wybrać ustawienia prędkości kopiowania, a także zastosować filtry, decydujące o tym, jakie dane będą wchodziły w skład backupu.

Aplikacja jest wstanie dołączać do kopii zapasowej lub wykluczać z niej określone typy danych – video, audio, obrazy i dokumenty, a także pliki o odpowiednich datach utworzenia i modyfikacji. Filtrowanie może również odbywać się w oparciu o dowolne rozszerzenia plików, podane przez użytkownika. Program jest pozbawiony okienka eksploratora, w związku z czym nie mamy możliwości prostego wyboru folderów i plików przeznaczonych do skopiowania, czy dodawania ich metodą przeciągnij i upuść do aplikacji. Narzędzie posiada za to funkcję backupu inkrementacyjnego, czyli pozwala na uzupełnienie poprzednio zapisanej kopii zapasowej o nowo dodane do nośnika USB pliki, bez konieczności ponownego kopiowania danych, które zostały zachowane w niej już wcześniej.

Szata graficzna aplikacji nie wyróżnia się niczym szczególnym, wykonano ją głównie z myślą o użyteczności. Obsługa wszystkich funkcji nie powinna sprawić większych problemów nawet osobom mało obeznanym z komputerem. USBFlashCopy nie jest co prawda profesjonalnym narzędziem do tworzenia kopii zapasowych nośników wymiennych, powinien jednak przydać się użytkownikom szukającym dość skutecznego i szybko działającego rozwiązania, które zabezpieczy ich przed utratą istotnych danych w wypadku np. awarii pendrive’a albo karty pamięci.

Ograniczenia!
W niezarejestrowanej wersji nie da się wykonać kopii zapasowej w tzw. trybie cichym, czyli bez specjalnego powiadamiania i ingerencji użytkownika. Rejestracja jest płatna i można przeprowadzić ją na stronie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
USBFlashCopyUSBFlashCopy 1.16
Wersja stabilna
0.3 MB | 2020-09-26

Ilość pobrań: 680 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 28

Komentarze (0)
USBFlashCopy