w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 242
Wszystkich postów: 904575
Wszystkich tematów: 127605

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6880 dni

Active@ Disk Image Lite 11.0.0.0


Active@ Disk Image Lite to program do tworzenia tzw. obrazów dysków - dokładnej kopii zapasowej dysków twardych (HDD, SSD, dyski zewnętrzne USB), pendrive’ow, płyt CD/DVD, Blu-ray i innych. Kopia przechowywana jest w folderze na wybranym nośniku i może być zastosowana w przywracaniu systemu i danych, czy np. duplikacji dysków. W skład obrazu wchodzi system oraz zainstalowane programy, a także wszystkie inne pliki.

Program dzieli obraz dysku na fragmenty odpowiadające plikom występującym na nośniku bądź też na części o ustalonym przez użytkownika rozmiarze, obsługiwana jest kompresja (można ustalić jej stopień i ilość wykorzystywanych na nią wątków) oraz zabezpieczanie hasłem (wersja Lite nie oferuje szyfrowania obrazów). Obrazy możemy zapisać na różnych nośnikach lub wypalić na CD/DVD. Dostępne jest zarówno przywracanie poszczególnych plików i katalogów jak i całych dysków twardych lub innych mediów. W module eksploracji obrazu uzyskamy dostęp do każdego z plików wchodzących w jego skład oraz wykonamy odzyskiwanie poszczególnych lub wszystkich danych.

Narzędzie pozwala na weryfikację poprawności odczytu obrazów dysków. W module Active@ Virtual Disk możliwe jest montowanie wirtualnych partycji w obrazach ADI i DIM (formaty natywnie obsługiwane przez niektóre aplikacje z rodziny Active@). Dodatkowo program pozwala na włączenie modułu Zarządzanie dyskami systemu Windows. Aplikacja posiada log informujący o wykonywanych przez nią zadaniach, zapisywany do pliku podczas tworzenia obrazu. Program może również zapisywać informacje o konfiguracji sprzętowej w pliku XML.

Obsługiwane nośniki, z jakich można tworzyć obrazy, oraz na których można je zapisywać – HD, zewnętrzne HD (także USB), CD/DVD, Blu-ray, Flash USB, karty pamięci, urządzenia FireWire, dyski sieciowe, Network Attached Storage.

Szata graficzna programu została wykonana na przyzwoitym poziomie. Z intuicyjną obsługą nie powinni mieć problemów nawet mało zaawansowani użytkownicy. Active@ Disk Image Lite jest uboższą wersją komercyjnego Active@ Disk Image, z racji tego faktu nie posiada np. możliwości tworzenia obrazów RAW (dokładna kopia wszystkich sektorów całego nośnika, niezależnie od tego, czy są zajęte przez dane, czy też wolne), brak mu także funkcji planowania automatycznego backupu oraz tworzenia dysku startowego, który pomoże przeprowadzić odzyskiwanie nawet gdy nie działa Windows (możliwość wykonania dysku startowego oferowana jest tylko przy pierwszym uruchomieniu narzędzia). Mimo dość licznych ograniczeń w stosunku do płatnej wersji, program powinien wystarczyć do podstawowego zabezpieczenia systemu, aplikacji oraz ważnych dla nas danych.

Uwaga!
Instalator zainstaluje wersję 32 bit lub 64 bit, zależnie od używanej przez nas architektury systemu.

Ograniczenia!
Wersja Lite jest uboższa o wiele funkcji w stosunku do edycji komercyjnych - Standard oraz Professional. Z różnicami pomiędzy wersjami można zapoznać się na stronie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Active@ Disk Image LiteActive@ Disk Image Lite 11.0.0.0
Wersja stabilna
23.02 MB | 2021-11-26

Ilość pobrań: 790 | W tym miesiącu: 17 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Active@ Disk Image Lite