w
googluj

Sputnik 1.0.7


Na rynku czytników RSS obecnych jest wiele lepszych i gorszych aplikacji, umożliwiających odbiór feedów i prezentujących nam wiadomości z wyselekcjonowanych kanałów. Niedawno wydany program Sputnik wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim przenośnością (działa bez instalacji), niewielką wagą i wysoką wydajnością.

Program jest autorstwa polskiego dewelopera, Jakuba Szwacza, mimo to aplikacja występuje tylko w angielskiej wersji językowej. Tak jak wspomniano wyżej, Sputnik nie wymaga instalacji, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą praktycznie gdziekolwiek i zawsze będzie gotowy do użycia. Co więcej, program nie zostawia za sobą żadnych śladów w rejestrze systemu. Sputnik oferuje bardzo przystępnie opisane menu, w którym błyskawicznie dodamy nowe feedy RSS z adresu URL lub pliku, skonfigurujemy podstawowe opcje (ilość artykułów na stronę oraz czas, po jakim treści będą usuwane z dysku) oraz wprowadzimy nieco porządku w feedach, przyporządkowując je do kategorii i zarządzając tagami. Możliwe jest także importowanie list feedów z innego czytnika lub eksport listy ze Sputnika do pliku.

Lista kanałów wyświetlana jest po lewej stronie, natomiast poszczególne artykuły przeczytamy w głównej części aplikacji. Jeśli chcemy, możemy z jej poziomu przejść do przeglądarki internetowej, dodać tagi do artykułu lub oznaczyć go jako przeczytany (ta opcja możliwa jest również masowo, dla wszystkich newsów). Program obsługuje kilka przydatnych skrótów klawiszowych, które warto znać – ich listę znajdziemy pod jednym z przycisków na dole ekranu.

Na uwagę zasługuje także nowoczesny wygląd narzędzia – ten Sputnik w niczym nie przypomina radzieckiego satelity; program wyposażono w estetyczne tło, interfejs jest minimalistyczny i nie kontrastuje z pulpitami najnowszych edycji systemów operacyjnych.
Sputnik jest prostym i praktycznym czytnikiem kanałów RSS, idealnym dla czytelników poszukujących podręcznego, łatwego w konfiguracji narzędzia do przeglądania codziennych porcji informacji.

Uwaga!
Program dystrybuowany jest na zasadach Donationware - w zamian za korzystanie z niego, twórca prosi o dotacje (w dowolnej wysokości) na dalszy rozwój. Na stronie producenta dostępna jest również wersja dla Mac i Linux.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SputnikSputnik 1.0.7
Wersja stabilna
25.55 MB | 2014-05-26

Ilość pobrań: 223 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Sputnik