w
googluj

Tickr 0.6.4


Tickr to niewielki czytnik kanałów RSS/Atom. Program prezentuje nowości w dosyć nietypowy sposób - na ekranie wyświetlany jest pasek, po którym przesuwają się kolejne nagłówki z wybranych stron internetowych. Naciśnięcie na interesującą nas wiadomość powoduje przeniesienie do pełnej zawartości artykułu.

Program wyróżnia się dużymi możliwościami i stosunkowo prostą obsługą. Na początku pracy z aplikacją należy dodać swoje ulubione kanały do bazy danych. Do dyspozycji mamy wygodny edytor, posiadający obsługę kilkunastu popularnych, zagranicznych serwisów (BBC News, CNN, Guardian i inne). Aby dodać własny kanał, wystarczy podać adres URL oraz zatwierdzić wybór. Warto zaznaczyć, że czytnik pozwala również na wyświetlanie plików tekstowych zgromadzonych na dysku twardym.

Jedną z największych zalet Tickr są bogate możliwości związane z konfiguracją. Za pomocą okna preferencji zmienimy takie ustawienia, jak: odstęp pomiędzy kolejnymi wiadomościami, rozmiar i krój czcionki, kolory tekstu i tła, położenie paska na ekranie, szerokość i wysokość paska, tryb wyświetlania (zawsze na wierzchu, w oknie), poziom przezroczystości, wygląd cieni, sposób oddzielania wiadomości, domyślna przeglądarka internetowa, widoczność poszczególnych elementów czy akcje myszy. Narzędzie może być także obsługiwane za pośrednictwem linii poleceń. Odpowiednio dobrana konfiguracja pozwala na uruchomienie wielu instancji programu z niezależnymi parametrami (wygląd, działanie). Przykładowe zastosowanie znajdziemy na oficjalnej stronie aplikacji.

Pozostałe opcje programu:
- możliwość wczytywania i zapisywania list w formacie OPML,
- prosta nawigacja pomiędzy informacjami (możliwość wstrzymywania i restartowania animacji, przełączania do kolejnego/poprzedniego kanału oraz zmniejszania/zwiększania prędkości przesuwania się nagłówków),
- okno z podsumowaniem dotyczącym źródła (typ kanału, adres lub nazwa pliku),
- dobrze dobrane skróty klawiaturowe,
- możliwość korzystania z serwerów proxy oraz autoryzacji loginem i hasłem,
- eksport i import preferencji.

Aplikacja jest rozpowszechniana na zasadach licencji GNU GPL. Program posiada otwarty kod źródłowy i gotowe wydania dla systemów Windows, Mac OS X, GNU/Linux.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TickrTickr 0.6.4
Wersja stabilna
7.52 MB | 2014-02-14

Ilość pobrań: 282 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Tickr