w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 447
Wszystkich postów: 937842
Wszystkich tematów: 138398

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

Awasu Personal Edition 3.0 + 3.0.4 Beta


Awasu Personal Edition to prosty w obsłudze, rozbudowany czytnik RSS. Charakteryzuje się ciekawym interfejsem oraz wbudowaną bazą polecanych kanałów, dzięki czemu już przy pierwszym użyciu aplikacji, użytkownik ma możliwość poznania nowych kanałów z wiadomościami z różnych dziedzin. Program ułatwia śledzenie wielu kanałów jednocześnie, pozwalając na wygodne czytanie treści newsów w głównym okienku. Dostępne są także opcje konfiguracyjne, w których kontrolować można również wygląd samych wiadomości (czcionkę i jej kolory), dzięki czemu każdy będzie w stanie odpowiednio dopasować program do własnych potrzeb i upodobań.

Interfejs aplikacji nie jest szczególnie nowoczesny, ale został ciekawie zaprojektowany. Po uruchomieniu, domyślnie wyświetlony zostaje widok, który obejmuje cztery główne sekcje: główny obszar służący do przeglądania wiadomości, który obsługuje podział na karty, dwa panele boczne oraz dolne okienko dodatkowych informacji. Prawy panel pozwoli nam w podstawowym zakresie zarządzać interesującymi nas kanałami – dodać nowe, wyszukać jeszcze przez nas niepoznane, zaktualizować listę wiadomości, czy zarządzać ulubionymi. Lewy natomiast służy do poruszania się pomiędzy kategoriami, na które dzielone są odwiedzane przez nas kanały.

Duży plus należy się programowi za sposób dodawania nowych kanałów do listy przez nas obserwowanych. Kreator, który jest w tym celu wykorzystywany, ma w sobie wiele opcji, dzięki czemu już na tym etapie możliwe jest sprecyzowanie sposobu aktualizacji danego kanału, czy też rodzaju powiadomień o nowych wiadomościach, które się na nim pojawiają. Ustawienia te są niezależne dla każdego z kanałów, co pozwala odpowiednio dostosować nasze wymagania na przykład w zależności od treści dostarczanych przez dany kanał.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Awasu Personal EditionAwasu Personal Edition 3.0
Wersja stabilna
8.34 MB | 2015-06-06
Awasu Personal Edition 3.0.4 Beta
Wersja rozwojowa
9.62 MB | 2017-03-23

Ilość pobrań: 229 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Awasu Personal Edition