w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 207
Wszystkich postów: 920865
Wszystkich tematów: 133427

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7691 dni

Sismics Reader 1.5


Sismics Reader to ciekawy czytnik RSS/Atom, którego cechą charakterystyczną jest działanie bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Jest to całkiem funkcjonalna, dość minimalistyczna aplikacja, wspierająca dodatkowo organizer wszystkich wiadomości, funkcje związane z importem i eksportem oraz wyszukiwarkę w tekście newsów. Ponieważ wszystko funkcjonuje w oparciu o przeglądarkę, aby włączyć program, domyślnie konieczne jest wpisanie w dowolną przeglądarkę adresu http://localhost:4001 (w ustawieniach można zmienić domyślny port, by wykorzystać inny adres).

Dalsza obsługa jest raczej intuicyjna. Aby dodać do listy kolejny kanał, skorzystać należy z przycisku po lewej stronie, a następnie wkleić w okienko odpowiedni link. Kolejny kanał zostaje wówczas dodany do listy po lewej stronie, gdzie z łatwością można go przypisać stworzonemu wcześniej folderowi, by wygodniej organizować wszystkie wiadomości. Główny ekran programu to domyślnie podgląd wszystkich nowych postów w formie, która wyświetla całą ich zawartość. Przyciskami w górnej części można to zmienić, zmniejszając listę do wyświetlania tylko tytułów wiadomości (wówczas czytnik zachowuje się podobnie do wielu skrzynek poczty elektronicznej, w których, po naciśnięciu wybranej wiadomości, jej treść wyświetla się na połowie powierzchni wcześniejszego ekranu listy).

W programie dostępnych jest także kilka ustawień (niestety podczas testów większość z nich nie chciała działać do końca poprawnie). O ile domyślne parametry pracy nam odpowiadają, a są raczej optymalne, wada ta nie powinna być przeszkodą, by opisywany program z zadowoleniem wykorzystywać na co dzień.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Sismics ReaderSismics Reader 1.5
Wersja stabilna
25.3 MB | 2023-01-16

Ilość pobrań: 125 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sismics Reader