w
googluj
pl

SoftMaker Office 2024 24.0.6074


SoftMaker Office to rozbudowany pakiet biurowy, zapewniający kompleksową obsługę stanowiska roboczego. Przyda się różnego rodzaju odbiorcom - użytkownikom domowym, uczniom, pracownikom, menedżerom. Jest dosyć zbliżony do konkurencyjnych aplikacji tego typu (Microsoft Office, OpenOffice, LibreOffice). Posiada podobny interfejs oraz analogiczny układ funkcji. Dzięki temu nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu na naukę - można w zasadzie od razu przystąpić do edycji, tym bardziej, że narzędzia z pakietu bardzo dobrze współpracują z najpopularniejszymi formatami dokumentów.

TextMaker
Edytor tekstu oferujący całkiem przyzwoitą funkcjonalność. Warto wymienić w szczególności:
- definiowanie szablonów dokumentów,
- wygodną edycję ostylowania,
- wbudowaną bazę danych,
- narzędzia do rysowania i wstawiania grafiki,
- kreatory formuł matematycznych, tabel, spisów, nagłówków.

PlanMaker
Arkusz kalkulacyjny to jedno z podstawowych narzędzi do zarządzania różnego rodzaju obliczeniami matematycznymi. W pakiecie SoftMaker Office użytkownik dostaje do dyspozycji szereg niezbędnych opcji:
- ponad 330 funkcji arytmetycznych,
- wbudowany moduł do tworzenia wykresów,
- bogate możliwości formatowania komórek i arkuszy,
- edytor formuł,
- prostu podgląd właściwości dokumentów.

SoftMaker Presentations
Jak sama nazwa wskazuje, moduł pozwala na tworzenie prezentacji. Posiada kilkadziesiąt gotowych do wykorzystania szablonów stron oraz wiele funkcji edycyjnych (przejścia pomiędzy slajdami, definiowanie stylów, formatowanie tekstu i innych obiektów, sortowanie slajdów). Umożliwia również drukowanie podsumowań i eksport do dokumentów PDF.

SoftMaker eM Client
Pełnoprawna aplikacja łącząca w sobie zalety klienta pocztowego z narzędziami typu PIM. Ułatwia przede wszystkim zarządzanie różnego rodzaju korespondencją elektroniczną. Użytkownik może również prowadzić kalendarz z definiowalnymi terminami spotkań. W prosty sposób odbywa się także tworzenie listy zadań do wykonania czy bazy kontaktów. Na uwagę zasługują ponadto inne funkcje:
- wsparcie kilku popularnych sposobów komunikacji (Facebook Chat, Google Talk, XMPP/Jabber),
- współpraca z kalendarzami i kontaktami przechowywanymi na serwerach Google lub Yahoo!,
- integracja ze Skype,
- możliwość korzystania z widżetów i motywów,
- zapisywanie operacji w pliku dziennika,
- definiowanie szablonów wiadomości,
- powiadomienia dźwiękowe i okienka popup,
- prosty import/eksport danych,
- rozbudowane możliwości konfiguracji.

BasicMaker
Narzędzie pozwalające na tworzenie makr rozszerzających funkcjonalność pakietu. Umożliwiają one zautomatyzowanie często powtarzanych czynności edycyjnych. Całość oparta na prostym do nauki języku (BASIC) i wygodnym edytorze z wbudowanym debuggerem. Co ciekawe, skrypty pisać można również w: Python, Perl, Ruby, C++, Delphi.

SoftMaker Office jest dostępny w wersji testowej typu trial. Przez 30 dni od daty instalacji można zapoznać się z funkcjonowaniem poszczególnych elementów pakietu, natomiast po upływie tego okresu należy wykupić komercyjną licencję. Dodatkowymi ograniczeniami są: okno przypominające o płatnych wydaniach aplikacji oraz limit dotyczący eksportu dokumentów.

Pakiet jest bogato udokumentowany. Podczas instalacji na dysk twardy zostają skopiowane poradniki i szczegółowe pliki pomocy. Opisują one w przystępny sposób obsługę każdego z opisanych narzędzi. Całość składa się z kilku tysięcy stron - warto w razie problemów sięgnąć do tych przydatnych dokumentów. SoftMaker Office posiada także wydania na inne systemy operacyjne: wersje mobilne Windows czy GNU/Linux. Sporą wadą jest natomiast brak spolszczenia oraz polskich słowników.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.2 (57 głosów)

Strefa Download programu
SoftMaker OfficeSoftMaker Office 2024 24.0.6074
Wersja stabilna 32-bitowa
379.89 MB | 2024-05-27
SoftMaker Office 2024 24.0.6074
Wersja stabilna 64-bitowa
383.36 MB | 2024-05-27

Ilość pobrań: 1484 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 22

Komentarze (5)
SoftMaker Office
avatararrow
~mit | 2016.01.24 13:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polecam, program jest nieporównywalny pod względem szybkości i intuicyjności obsługi. Pracuje się przyjemnie, dokumenty ms office otwiera dużo lepiej niż libre (i milion razy szybciej).
SoftMaker Office 2016 revision 749.1202
avatararrow
~krzysztof.grzegorz | 2013.10.18 13:57
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
wkurzyłem się jak Open Office mi przestawiał tabelki i miałem kłopot z poprawnym drukowaniem dokumentów. Kolega polecił mi softmaker no i działa
SoftMaker Office 2012 revision 675
avatararrow
~pracownik biurowy | 2013.08.08 08:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
polecam ten program. Korzystamy w biurze z SoftMaker Office 2012 Professional i w sumie na początku nie zauważyłam, że już nie używamy Worda, bo niczego mi nie brakowało i SM wygląda jak zwykły edytor tekstu.
Zorientowałam się, że coś jest inaczej, gdy wstawiałam i edytowałam tabele/pola tekstowe - jest to trochę inaczej rozwiązane, ale jest to bardzo intuicyjne i wygodne.
I najbardziej podoba mi się to, że dodawanie/usuwanie przycisków w szybkim menu jest bardzo proste i po 2 min wybierania, miałam spersonalizowany edytor tekstu.

myślę, że to dobre rozwiązanie dla firm, które chcą mieć tanie, legalne i intuicyjne oprogramowanie :)
SoftMaker Office 2012 revision 675
avatararrow
~Piotr1984 | 2011.12.07 11:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
oceniam na okrągłe 5. spolszczenie nie jest potrzebne (pakiet obsługuje polski standard dot. czasu, dat, waluty itp) - użytkownicy MSOffice 2003 i starszych wersji, oraz OpenOffice/LibreOffice pakiet obsłużą z zamkniętymi oczami (interfejs jest niemal identyczny). wersja 2008 jest darmowa, wersja 2010 w promocji kosztuje raptem 10 euro. dostępna zarówno na Windows jak i Linux (sic!)
licencja pozwala na instalację na 3 stanowiskach (sic!)
funkcjonalność, szybkość i stabilność zbieżna z MSOffice2003. świetna obsługa formatów MSOffice (także najnowszych), obsługa formatu OpenDocument (lepsza, bo szybsza od OpenOffice).
do obsługi nie potrzeba fakultetu z filologii angielskiej, wystarczy umiejętność rozpoznawania angielskich napisów jak na przyciskach wież stereo czy stacjonarnych odtwarzaczy DVD =)
avatararrow
~Ozzy | 2011.12.01 18:15
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Oceniam na 3.

- brak polskiej wersji,
- Trial.