w
googluj

SSuite Office Excalibur 4.40.4


SSuite Office Excalibur to darmowy pakiet biurowy składający się nie tylko z oczywistych programów takich jak edytor tekstu (tutaj: WordGraph Editor) oraz arkusz kalkulacyjny (tutaj: Accel Spreadsheet), ale również kilkudziesięciu innych aplikacji z wielu dziedzin, w tym wspomagających drukowanie, edycję zdjęć, konwersję audio, komunikację internetową, adresowanie kopert, tworzenie pokazów slajdów czy obsługę poczty. Co ciekawe, mimo to cały zestaw jest zaskakująco lekki dla komputera – wszystkie aplikacje razem wzięte zajmują mniej, niż 80MB na dysku. Również po uruchomieniu programów, z uwagi na tak duże rozdrobnienie, wymagania wobec podzespołów są niewielkie (jednak naszym zdaniem rozbicie pakietu na aż tyle drobnych programów jest niewygodne, mimo zysków z punktu widzenia mało wydajnych maszyn).

Mając na uwadze główne przeznaczenie pakietu – zastosowania biurowe – skupimy się na opisie edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego. Obydwa programy cechuje podobny interfejs, który z jednej strony jest logicznie zorganizowany i powinien być prosty w obsłudze, ale jednocześnie z drugiej oferuje bardzo kolorowe i nietypowe ikony, zatem przyzwyczajenie się do obsługi niektórych elementów będzie wymagać czasu. Pomijając dyskomfort z tym związany, korzystanie z wszystkich opcji jest raczej wygodne i analogiczne do sposobu obsługi znanego z innych pakietów tego typu.

Naszym zdaniem głównym czynnikiem decydującym o powodzeniu niniejszego pakietu będzie gust użytkowników, ponieważ obsługa niektórych elementów wydaje się nietypowa głównie z uwagi na specyficzną estetykę przycisków. Tradycjonaliści z pewnością szybciej i pewniej wykonaliby te same czynności w konkurencyjnym oprogramowaniu, które odznacza się bardziej „klasycznym” podejściem do kontrolek. Z drugiej jednak strony opisywany pakiet działa bardzo szybko i w niewielkim stopniu obciąża podzespoły komputera, co będzie nieocenione na starszych komputerach – jednym słowem warto przetestować go samodzielnie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (48 głosów)

Strefa Download programu
SSuite Office ExcaliburSSuite Office Excalibur 4.40.4
Wersja stabilna
24.45 MB | 2019-05-13

Ilość pobrań: 283 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
SSuite Office Excalibur