w
googluj

Corel Office 5.0.120.1522


Corel Office to ciekawa propozycja pakietu biurowego, który stanowi w pełni funkcjonalną alternatywę dla najpopularniejszego oprogramowania w tej dziedzinie - Microsoft Office'a. Łączy on ciekawe rozwiązania najnowszych programów z klasycznym podejście do niektórych funkcji, co najprościej zaobserwować dzięki możliwości zamiennego korzystania z narzędzi ułożonych w formie wstążki lub standardowych ikon paska narzędzi oraz opcji w menu. Corel Office bez problemu otworzy pliki typowe dla produktu Microsoftu (DOCX, XLSX, PPTX), jednak możliwe są wówczas nieznaczne błędy w formatowaniu tekstu i innych elementów dokumentów.

Opisywany pakiet składa się z trzech programów, które służą edycji tekstów, tworzeniu prezentacji oraz obliczeniom w arkuszu kalkulacyjnym. Każda z aplikacji korzysta z niemal identycznego sposobu obsługi oraz wyglądu interfejsu. Programy mogą być uruchamiane bezpośrednio lub z poziomu wygodnego kreatora nowego dokumentu, w którym wybierzemy, z którego programu będziemy chcieli skorzystać. Aplikacje oferują wszystkie funkcje, których moglibyśmy się spodziewać po zaawansowanym pakiecie biurowym. Nie sposób doszukać się tutaj braków w możliwościach czy wygodzie obsługi (szczególnie, że może ona być personalizowana na poziomie wyboru pasków narzędzi i sposobu ich wyświetlania). Wiele z dostępnych efektów (na przykład rodzaje gradientów, tekstur czy sposoby formatowania czcionek) zostało "żywcem" skopiowanych z produktu Microsoftu, dzięki czemu użytkownik pakietu Corela zyskuje niemal identyczną funkcjonalność.

Program należy pochwalić za szybką i stabilną pracę, choć samo uruchamianie zajmuje nieznacznie więcej czasu niż w przypadku produktów Office'a Microsoftu. Minusem może okazać się także brak polskiego interfejsu, jednak rekompensować to nieco może bardzo szczegółowa anglojęzyczna instrukcja obsługi, z której możemy dowiedzieć się jak używać niektórych, być może mało opisanych bezpośrednio w programie, funkcji.

Uwaga!
Jeśli jesteśmy zainteresowanym innym językiem interfejsu niż angielskim, musimy zaznaczyć odpowiednią pozycję podczas instalacji programu (wśród propozycji nie ma niestety języka polskiego).

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Wymagania!
Korzystanie z programu wymaga utworzenia darmowego konta użytkownika. Odbywa się to poprzez kreator przy pierwszym uruchomieniu pakietu.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 1.3 (31 głosów)

Strefa Download programu
Corel OfficeCorel Office 5.0.120.1522
Wersja stabilna
140.25 MB | 2014-10-21

Ilość pobrań: 255 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Corel Office