w
googluj

RescueTime 2.4.0.367


RescueTime to ciekawa aplikacja do monitorowania aktywności użytkownika w Internecie. Program działa w tle, zbierając statystyki dotyczące odwiedzanych stron oraz otwieranych okien. Według opinii producenta narzędzie może w znacznym stopniu pomóc w ograniczeniu czasu poświęcanego na nieproduktywne działania - na przykład przeglądanie portali społecznościowych. Wielu użytkowników faktycznie znalazło w działaniu aplikacji sposób na zwiększenie swojej wydajności - z tego względu warto się z nią zapoznać.

Część kliencka programu nie jest zbyt skomplikowana. Wystarczy zarejestrować się na stronie, pobrać paczkę instalacyjną i skopiować jej zawartość na dysk twardy. Od tego czasu narzędzie będzie pracować (widoczna ikona w zasobniku systemowym), okresowo łącząc się z serwerami producenta i przesyłając na nie statystyki. Dostęp do konfiguracji i raportów jest dostępny po zalogowaniu się. Użytkownik otrzymuje czasowe zestawienia aktywności podzielonej na 5 kategorii (bardzo produktywne, produktywne, neutralne, rozpraszające, bardzo rozpraszające) oraz kilka wykresów tematycznych. Klasyfikację każdej z monitorowanych pozycji można w prosty sposób zmodyfikować. Warta uwagi ponadto jest opcja definiowania celów do zrealizowania (przykładowo "ponad 4 godziny produktywnej pracy dziennie") i śledzenia postępów. Kolejną interesującą funkcją są porównania z innymi użytkownikami systemu. Całość bardzo prosta w konfiguracji i użytkowaniu - program jest w dużej mierze bezobsługowy.

RescueTime w podstawowej wersji jest dostępny bezpłatnie. Bardziej rozbudowane wydania (edycje Solo Pro/Team) oferują nieco rozszerzoną funkcjonalność, pozwalającą na dokładniejsze badanie aktywności, przechowywanie zdarzeń offline czy definiowanie przypomnień. Narzędzie posiada wydania działające na popularnych systemach operacyjnych (Windows, Mac OS X, GNU/Linux) i interfejs w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
RescueTimeRescueTime 2.4.0.367
Wersja stabilna
1.32 MB | 2012-02-20

Ilość pobrań: 1144 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
RescueTime