w
googluj
pl

recALL Portable 15.11


recALL Portable – przenośna wersja darmowego programu recALL, który służy do efektywnego odzyskiwania haseł z bardzo dużej ilości programów, a także potrafi wydobywać klucze licencyjne systemu Windows, ogromnego zbioru różnych aplikacji czy niektórych gier komputerowych. Hasła możemy odzyskać z około 200 programów, z kolei klucze odczytamy aż z 2800 aplikacji. Tylko w przypadku samych haseł wspierane są popularne i mniej popularne przeglądarki internetowe, pakiety biurowe, klienty poczty elektronicznej, klienty protokołu FTP, komunikatory internetowe, programy zarządzające bazami danych oraz cały szereg innego oprogramowania. Poza tym recALL jest w stanie odzyskiwać hasła z plików rejestru, backupów danych tworzonych przez kilka modeli ruterów oraz z różnych zakodowanych plików. Na uwagę zasługuje funkcja emulacji serwerów POP3, SMTP i FTP, dzięki której możliwe jest odzyskanie haseł z dowolnego klienta tych protokołów. W witrynie projektu można znaleźć aktualną listę wszystkich wspieranych programów, gier, plików, ruterów itd. Twórcą recALL jest polski programista – Maciej Kaczkowski.

Wygodny kreator przeprowadzi nas przez proces wydobywania haseł i kluczy licencyjnych. Na początku można wybrać jedną z trzech metod odzyskiwania. Odzyskiwanie automatyczne skanuje cały dysk systemowy i rejestr, wyszukuje kompatybilne pliki, z których da się odzyskać dane uwierzytelniające czy klucze, i następnie wyświetla listę wyników z nazwami aplikacji, zasobami tych programów oraz pasującymi loginami/hasłami albo kluczami licencyjnymi. Skanowanie przy użyciu metody automatycznej może okazać się dość czasochłonne. Kolejna metoda – odzyskiwanie ręczne – pozwala na manualne wyszukiwanie zaszyfrowanych plików haseł oraz kluczy licencyjnych w wybranej przez nas lokacji, jak również w rejestrze (opcjonalnie). Ręczne odzyskiwanie będzie znacznie szybsze niż automatyczne, jeżeli tylko w odpowiednim stopniu zawęzimy zakres skanowania do określonego katalogu. Ostatnia metoda służy do odzyskiwania haseł z klientów protokołów POP3, SMTP i FTP. Po zakończeniu skanowania i zapoznaniu się z wynikami, możemy zapisać hasła i klucze w pliku CSV, TXT, HTML, ZIP albo XML (zgodnym z programem KeePass).

recALL zaopatrzono również w zestaw przydatnych narzędzi. Pierwsze z nich – Ręczne dekodowanie – pozwala na odkodowanie lub zaszyfrowanie wprowadzonych ciągów znaków (np. odkodowanie haseł z haszów), wspierane są różne algorytmy m.in. Base64, HEX, SHA-1 do SHA-512, RIPEMD, MD4, MD5, TIGER. Kolejne narzędzie służy do przeglądania rejestru. Ostatnim z dodatków jest skaner sieci bezprzewodowych, który wykrywa aktywne punkty dostępowe i informuje nas o ich mocy nadawczej, zajmowanych przez nie kanałach, jak również szczegółowych parametrach access pointów. Poza tym narzędzie pozwala także na generowanie numerów PIN dla WPS.

Wersja Portable przechowuje dane i ustawienia tylko we własnym katalogu głównym oraz w jego podkatalogach. Z tego powodu można używać jej na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie pozostawia swoich wpisów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny recALL Portable jest dość skromny pod względem wizualnym, ale całkiem przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni bez trudu opanować podstawy obsługi programu, jednak dołączone do niego narzędzia wymagają już sporej wiedzy o algorytmach kryptograficznych, rejestrze czy połączeniach WiFi. W witrynie projektu udostępniono informacje o zasadach szyfrowania haseł w programach.

Uwaga!
Aktualną listę programów i innych danych, z których można odzyskać hasła czy klucze licencyjne, umieszczono w witrynie projektu. W każdym razie wspierane są m.in.: Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, WinZIP, The Bat!, IncrediMail, Microsoft Outlook, Thunderbird, AQQ, Google Talk, Kadu, Miranda, Pandion, Pidgin, Tlen, WTW, CoreFTP, SmartFTP, FileZilla, Total Commander, WinSCP, UltraVNC, RealVNC, NoIP, Płatnik, Internet Download Manager, WinZIP, PowerArchiver, pdfFactory, Nero, Microsoft Office, FinePrint, narzędzia z serii Maestro.

Wymagania!
W wypadku korzystania z emulacji serwerów POP3, SMTP i FTP, konieczne jest ustawienie serwera/hosta docelowego jako localhost lub 127.0.0.1.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
recALL PortablerecALL Portable 15.11
Wersja stabilna
6.4 MB | 2015-11-20
przejdź Wersja instalacyjna recALL

Ilość pobrań: 2540 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
recALL Portable