w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 272
Wszystkich postów: 903735
Wszystkich tematów: 127199

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6102 dni
pl

Anvide Lock Folder Portable 3.31


Anvide Lock Folder Portable - przenośna wersja Anvide Lock Folder, darmowego programu, dzięki któremu zabezpieczymy wybrane katalogi przed dostępem ze strony innych użytkowników komputera. Program pozwala na ukrycie widoczności folderów w Eksploratorze Windows. Nie będą one osiągalne, nawet jeżeli dana osoba wpisze ich prawidłową ścieżkę w pasku adresu Eksploratora. W Anvide Lock Folder możemy w wygodny sposób blokować i zdejmować blokadę katalogów wczytanych do listy roboczej programu. Proces ochrony rozpocznie się po wprowadzeniu hasła, które jest niezbędne dla dezaktywacji blokady. Opcjonalnie można zdefiniować podpowiedź do hasła, na wypadek gdyby zostało one zapomniane itd. Program pozwala na zablokowanie lub odblokowanie wybranych lub wszystkich folderów wczytanych do jego listy operacyjnej. Katalogi mogą znajdować się na dysku HDD, dysku SDD, dysku zewnętrznym, pendrivie, karcie pamięci czy urządzeniu z pamięcią Flash. Lista jest podzielona na katalogi chronione i niechronione, o stanie zabezpieczeń powiadamiają nas także odpowiednie ikonki przy każdym z folderów. Katalogi do listy roboczej będziemy w stanie dołączać również przy użyciu metody przeciągnij i upuść. Warto wspomnieć o możliwości ogólnego zablokowania dostępu do programu przy użyciu hasła głównego (hasło typu master).

W ustawieniach Anvide Lock Folder możemy zdecydować się na minimalizację interfejsu programu do zasobnika systemowego, pokazywanie znaków hasła zamiast zakrywających je kropek, wyświetlanie ostrzeżenia, jeżeli nie została ustalona podpowiedź do hasła, a także automatyczne realizowanie kilku akcji – minimalizację okna narzędzia i otworzenie niezabezpieczonych katalogów w Eksploratorze po zdjęciu ochrony, a także zabezpieczenie wszystkich folderów wczytanych do listy roboczej przy wyjściu z programu. Anvide Lock Folder posiada również opcję Mocna ochrona folderu, rozszerzającą zakres zabezpieczeń. Opcję włączymy, jeżeli wskażemy plik wykonywalny dość popularnego programu Unlocker.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko we własnym katalogu głównym. Dzięki temu jest w pełni przenośna i można używać jej na różnych PC z tą samą konfiguracją, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie ingeruje zbyt mocno w rejestr Windows.

Interfejs graficzny Anvide Lock Folder Portable jest dość przyjemny dla oka i oferuje wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji. W razie potrzeby można zmienić ustawienia wyglądu interfejsu – wybrać skórkę, włączyć Aero i animacje, dostosować barwę GUI, a także zdecydować się na ukrycie niektórych z jego elementów. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni w krótkim czasie opanować zasady obsługi narzędzia. Z chwilą tworzenia opisu nie udostępniono pliku pomocy.

Spolszczenie!
Sposób ustawienia języka polskiego dla interfejsu - przy pierwszym uruchomieniu możemy zdecydować się tylko na język angielski lub rosyjski, ale w głównym oknie programu będziemy w stanie aktywować język polski przy pomocy następujących akcji – kliknięcie w ikonę klucza, przejście do karty Language w nowo otwartym oknie ustawień, wybór opcji Polish z listy języków.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
Anvide Lock Folder PortableAnvide Lock Folder Portable 3.31
Wersja stabilna
1.68 MB | 2015-01-10

Ilość pobrań: 502 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Anvide Lock Folder Portable