w
googluj
pl

PCSX2 1.4.0


Trudno w to uwierzyć, ale od rynkowego debiutu konsoli Sony PlayStation 2 minęło już niemal 14 lat. Od tego czasu światło dzienne ujrzały dwie kolejne wersje tej popularnej konsoli, lecz PS2 wciąż cieszy się sporą popularnością.

PCSX2 to jeden z najbardziej znanych i lubianych emulatorów tej konsoli, oferujący szerokie możliwości konfiguracji i znakomitą wydajność. Jak twierdzi producent, emulator jest na chwilę obecną kompatybilny z ponad tysiącem różnych tytułów, wydanych na PlayStation 2.

Przy pierwszym uruchomieniu programu, Pomocnik Konfiguracji pomoże nam w prawidłowym skonfigurowaniu wtyczek, kart pamięci oraz emulowanego BIOSu. Należy pamiętać, że powinniśmy dysponować BIOSem zrzuconym z własnej konsoli – używanie plików uzyskanych od znajomego lub pobranych z internetu jest nielegalne. Z poziomu Pomocnika dostępne są także odnośniki do poradników, z którymi warto się zapoznać w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Po uruchomieniu emulatora, widoczne są dwa okna. Pierwsze z nich to okno właściwe, zawierające ustawienia emulacji, natomiast w drugim z nich wyświetlane są logi pracy programu. Widoczne w nim będą takie informacje, jak dane naszego systemu, detale załadowanego pliku BIOS i wtyczek, a także informacje o ewentualnych błędach, ułatwiające ich rozwiązywanie.

Z poziomu głównego okna programu możliwe jest załadowania obrazu płyty CDVD, zawierającego pliki z grami. Obsługiwane formaty to ISO, BIN, MDF, IMG oraz NRG. Możliwe jest również wczytywanie plików ELF, zawierających biblioteki i inne składniki wymagane przez niektóre gry. Menu „System” zawiera także opcje zapisu i wczytania stanu gry, aktywacji cheatów i wstrzymania emulacji.

Wśród możliwości konfiguracyjnych emulatora znajdziemy m.in:
• dostosowanie ustawień kontrolera, m.in zmianę definicji klawiszy klawiatury, przycisków pada czy kalibracji joysticka,
• zmianę rozdzielczości i proporcji ekranu, a także aktywację trybu pełnoekranowego,
• zaawansowane opcje emulacji procesora Emotion Engine,
• ogranicznik liczby klatek animacji i opcja czekania na synchronizację pionową,
• aktywację łatek przyspieszających, poprawiających wydajność emulacji kosztem stabilności.

Co więcej, w programie znajduje się także zestaw łatek, przeznaczonych do poszczególnych gier, których zadaniem jest korygowanie najbardziej znanych błędów, do dziś nie naprawionych przez producenta danego tytułu.

Należy pamiętać, że większość gier poradzi sobie dobrze na standardowych ustawieniach, a nierozsądne modyfikowanie ich może negatywnie wpłynąć na wydajność emulacji. Poprawnie skonfigurowany emulator PCSX2 bardzo płynnie radzi sobie z obsługą uruchamianych na nim gier.

Program PCSX2 to prawdopodobnie najlepiej zoptymalizowany emulator PlayStation 2, dostępny obecnie na rynku. Polecamy go wszystkim fanom najpopularniejszej konsoli w dziejach.

Spolszczenie!
Polska wersja językowa programu ustawiana jest automatycznie.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PCSX2PCSX2 1.4.0
Wersja stabilna
17.01 MB | 2017-06-03

Ilość pobrań: 1614 | W tym miesiącu: 24 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
PCSX2
avatararrow
~Monia | 2015.01.08 15:58
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
a Gdzie ten Bios
PCSX2 1.2.1