w
googluj

PasswordFox Portable 1.58


PasswordFox Portable – darmowy i niewielki program wyświetlający nazwy użytkownika oraz hasła zapisane przez przeglądarkę Mozilla Firefox. Menadżer haseł Firefoxa przechowuje loginy i hasła do różnych witryn, po czym automatycznie uzupełnia tymi danymi pola autoryzujące użytkowników w odpowiednich serwisach. PasswordFox jest przydatny np. w sytuacji, gdy zapomnimy jakiegoś hasła, a tymczasem menadżer standardowo zakryje jego znaki w polu uwierzytelniającym lub po prostu nie zadziała prawidłowo. Dodatkowo autor programu przygotował także wersję 64-bitową PasswordFox, współpracującą jedynie z przeglądarką Waterfox (opartą na Firefoxie). Program domyślnie prezentuje loginy i hasła z aktualnie wykorzystywanego profilu Mozilli Firefox/Waterfoxa, jednak za pomocą opcji „Wskaż foldery” możemy wybrać katalogi innych profili przeglądarki i podejrzeć związane z nimi dane autoryzacyjne. PasswordFox pozwala także na wprowadzenie hasła typu Master password, które jest używane do zabezpieczenia dostępu do nazw użytkownika i haseł w przeglądarce. W takim wypadku program wyświetli dane uwierzytelniające chronione przez Master password. Ciekawą funkcją PasswordFox jest możliwość wyświetlenia starszych haseł (hasła, które zostały już zmienione).

Informacje prezentowane przez program zostały podzielone na następujące kategorie: indeks rekordu, witryna WWW, nazwa użytkownika, hasło, pola w witrynie pozwalające na wprowadzanie loginu i hasła, nazwa pliku signons (przechowuje dane uwierzytelniające Firefoxa), HTTP Realm, siła hasła, wersja przeglądarki, daty i czasy utworzenia, ostatniego wykorzystania oraz modyfikacji hasła, liczba użyć danego hasła. Możemy ukrywać/pokazywać poszczególne kolumny informacyjne, porządkować według nich wyniki, podglądać szczegóły rezultatów, przeszukiwać czy odświeżać dane, zaznaczać i kopiować wybrane wyniki do schowka systemowego, generować z nich raport HTML wyświetlany w przeglądarce internetowej, a także zapisywać/eksportować je do plików TXT, CSV (również zgodny z programem KeePass), HTM/HTML oraz XML.

PasswordFox Portable nie wymaga instalacji. Należy po prostu rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik EXE. Narzędzie jest w pełni przenośne, można używać go z poziomu nośników wymiennych (pendrive, dysk zewnętrzny) na różnych PC z zachowaniem tych samych ustawień. Program nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny PasswordFox Portable jest bardzo skromny pod względem wizualnym. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć specjalnych kłopotów z obsługą programu, chociaż niektóre informacje wymagają pewnej wiedzy o zabezpieczeniach zastosowanych w przeglądarce Mozilli. W witrynie autora można znaleźć szczegółowy opis narzędzia i garść porad (informacje nie są dostępne w polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Wersja 64-bit jest przeznaczona tylko dla przeglądarki Waterfox.

Spolszczenie!
Translację można pobrać tutaj.
Wdrożenie spolszczenia – pobrany plik translacji rozpakowujemy (albo po rozpakowaniu kopiujemy) do folderu zawierającego pliki programu. W wypadku, gdy narzędzie akurat już działa, należy je zamknąć i uruchomić ponownie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
PasswordFox PortablePasswordFox Portable 1.58
Wersja stabilna 32-bitowa
0.06 MB | 2017-11-06
PasswordFox Portable 1.58
Wersja stabilna 64-bitowa
0.07 MB | 2017-11-06
przejdź Wersja instalacyjna PasswordFox

Ilość pobrań: 823 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
PasswordFox Portable