w
googluj

Office Image Extraction Wizard Portable 4.1


Office Image Extraction Wizard Portable to przenośna wersja programu, który służy do wyodrębniania zdjęć z dokumentów pakietów biurowych. Obsługiwanych jest kilkadziesiąt formatów, dzięki czemu jako pliki źródłowe bez problemu będziemy mogli wskazać większość z najpopularniejszych dokumentów pochodzących z edytorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych, programów do tworzenia prezentacji i innych. Lista formatów wspieranych przez aplikację stale rośnie, ale już teraz znaleźć na niej można rozszerzenia typowe dla Microsoft Office, OpenOffice, Libre Office oraz innych pakietów.

Obsługa programu jest bardzo prosta, ponieważ została zrealizowana w formie kreatora. Wystarczy uruchomić aplikację z poziomu ikonki na pulpicie, a następnie kolejno wypełniać kroki wyświetlane w oknie. Sprowadzi się to do wskazania odpowiedniego pliku źródłowego (dostępna jest także obsługa kilku dokumentów jednocześnie), a także katalogu, w którym zostaną zapisane wyodrębnione zdjęcia. Kolejny krok to już tylko akceptacja danych i rozpoczęcie procesu analizy. Jest on dość szybki, a na końcu wyświetla liczbę wydobytych z plików zdjęć. To ciekawy, a przede wszystkim wygodny sposób do zarchiwizowania grafik użytych w dokumentach czy prezentacjach. Ręcznie tego typu działanie z pewnością trwałoby dużo dłużej, co więcej, dysponując jedynie gotowym dokumentem, musielibyśmy ręcznie kopiować fotografie do innego programu graficznego i dopiero z jego poziomu dokonywać zapisu.

W przypadku korzystania z grupowego wyodrębniania („Batch Mode”), warto zwrócić uwagę na wybór opcji tworzenia katalogów dla każdego z plików z osobna. Wybranie tej możliwości ułatwi utrzymanie porządku w folderze wynikowym, w którym wygenerowane zostaną dodatkowe podfoldery dla każdego z dokumentów (to zdecydowanie zalecana w większości przypadków opcja, jeśli obsługujemy jednocześnie dużą liczbę plików).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Office Image Extraction Wizard PortableOffice Image Extraction Wizard Portable 4.1
Wersja stabilna
1.88 MB | 2015-04-10
przejdź Wersja instalacyjna Office Image Extraction Wizard

Ilość pobrań: 379 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Office Image Extraction Wizard Portable