w
googluj
pl

AllMyNotes Organizer Free Edition Portable 3.28


AllMyNotes Organizer Free Edition Portable – przenośne wydanie darmowej wersji programu AllMyNotes Organizer, który służy do tworzenia notatek i przechowywania ich w zorganizowanej strukturze. Wersja bezpłatna jest pozbawiona wielu funkcji, dostępnych w edycji komercyjnej programu, ale być może okaże się wystarczająca dla mniej wymagających użytkowników.

AllMyNotes Organizer Free Edition oferuje formatowanie Rich Text lub HTML dla treści wprowadzanych do notatek. Skorzystamy z wyboru typu czcionki i jej rozmiaru, ustawień koloru tekstu oraz jego tła, opcji kursywy i pogrubienia, podkreślenia czy przekreślenia tekstu, listy punktowej i numerowanej, wyrównania lub wyjustowania tekstu, a także możliwości szybkiego wstawiania aktualnej daty albo bieżącego czasu do notatki. Oczywiście dostępne są także podstawowe operacje na tekście (Wytnij, Kopiuj, Wklej, Usuń, Cofnij/Ponów) oraz funkcje wyszukiwania i zamieniania ciągów znaków. Warto zwrócić uwagę na opcję Wyszukiwanie Globalne, która odpowiada za odnajdywanie tekstu we wszystkich zgromadzonych notatkach. Z ciekawszych funkcji, odnoszących się do treści notatek, trzeba jeszcze wymienić: wsparcie dla odnośników internetowych, wklejanie specjalne (jako Rich Text, HTML albo czysty tekst), zmienianie wielkości liter w zaznaczonym tekście, wprowadzanie lub usuwanie tabulacji dla wybranych linii, przenoszenie zaznaczonych wierszy w dół lub w górę, wklejanie źródłowego adresu URL wraz z tekstem ze strony WWW (skopiowanym do schowka systemowego). Tak jak wiele innych programów z tej kategorii, AllMyNotes Organizer może pracować w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego. Skróty klawiaturowe ułatwiają obsługę narzędzia.

Notatki umieszczamy w katalogach i podkatalogach, przy tym nie ma ograniczeń co do poziomu zagnieżdżenia tych elementów. Panel eksploracyjny pozwala na przeglądanie drzewa danych, zwijanie i rozwijanie jego gałęzi, a także zmienianie nazw, przenoszenie, wycinanie, kopiowanie, wklejanie i usuwanie folderów oraz notatek dostępnych w obrębie struktury organizacyjnej (również za pomocą metody „przeciągnij i upuść”). Jeżeli wybierzemy dany katalog w panelu, w obszarze po jego prawej stronie będziemy mogli przeglądać i szybko otwierać zarówno podfoldery tego katalogu, jak i zawarte w nim notatki. W wypadku wybrania określonej notatki, wspomniany obszar posłuży do edycji tekstu.

Program jest w stanie automatycznie zapisywać notatki w swojej bazie danych co wybraną ilość minut, jak również automatycznie tworzyć backup bazy (dostępna w formacie DDB). W razie potrzeby przeprowadzimy manualny zapis/odczyt całej bazy danych. Warto dodać, że jest ona szyfrowana przy użyciu 1800 bitowego klucza. Niestety, w darmowej wersji programu nie można chronić dostępu do notatek poprzez wymóg podania hasła. Poszczególne notatki wyeksportujemy do formatów RTF, HTML lub TXT (jako czysty, niesformatowany tekst). Możliwe jest również importowanie tekstu i danych z plików RTF, HTML, TXT, CSV, KNT (Keynote) oraz ENEX (Evernote).

Wersja Portable przechowuje ustawienia i bazę danych tylko w swoim głównym katalogu, tak więc jest w pełni przenośna i można używać jej na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny AllMyNotes Organizer Free Edition Portable prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem wizualnym. W łatwy sposób dostosujemy zestaw przycisków narzędziowych, jak również ustawimy inną skórkę interfejsu. Mniej doświadczeni użytkownicy opanują obsługę narzędzia w krótkim czasie. Program zaopatrzono w anglojęzyczny plik pomocy.

Ograniczenia!
Przez 30 dni program działa jako edycja Deluxe (w wersji Trial), po upływie tego okresu otrzymujemy wersję bezpłatną z mniejszą funkcjonalnością. W trakcie trwania okresu testowego można przestawić się na wydanie darmowe (menu Pomoc/Dane aktywacji/Wybierz wersję). W witrynie producenta udostępniono szczegółowe porównanie funkcjonalności edycji Free i Deluxe.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (3 głosów)

Strefa Download programu
AllMyNotes Organizer Free Edition PortableAllMyNotes Organizer Free Edition Portable 3.28
Wersja stabilna
5.28 MB | 2018-12-18

Ilość pobrań: 194 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AllMyNotes Organizer Free Edition Portable