w
googluj

DBDesigner Portable 4.0.5.6


DBDesigner Portable to program do projektowania (modelowania) różnego typu baz danych. Prezentowana wersja to wersja przenośna, która nie wymaga instalacji w systemie. Program oferuje wiele wygodnych funkcji, w tym dwa interfejsy: tworzenia baz oraz generowania zestawów zapytań do późniejszego wykorzystania w języku programowania, inżynierię wsteczną dla baz MySQL, Oracle, MSSQL oraz każdej innej typu ODBC, a także synchronizację pomiędzy modelem, a samą bazą oraz kilka opcji eksportu projektu (na przykład w formie zdjęcia modelu). Wygodny jest również sam edytor, w którym dysponujemy nieskończoną pamięcią, co pozwala „cofać” wprowadzone zmiany bez ograniczeń.

Narzędzie jest proste w obsłudze, jednak raczej nie wyróżnia się na tym polu nadzwyczajnymi rozwiązaniami. Łatwy w użyciu jest pasek znajdujący się po lewej stronie obszaru roboczego, z poziomu którego mamy szybki dostęp do najważniejszych opcji edycyjnych. Bardzo cieszy natomiast fakt, iż zaraz po instalacji mamy możliwość uruchomienia jednego z dwóch gotowych projektów baz. To mądre rozwiązanie, pozwalające szybko zapoznać się z programem i jego obsługą na dalszym etapie rozwoju projektu (modelowanie baz danych jest raczej czasochłonne, toteż skorzystanie z „gotowca” na tym etapie może znacznie przyśpieszyć naszą ocenę programu i tym samym zdecydować, czy będzie się nam z nim dobrze pracowało).

Do ciekawszych możliwości można także zaliczyć opcję tworzenia własnych typów, co pozwoli niekonwencjonalnie wykorzystać aplikację, pod konkretne zastosowanie w projekcie. Warto zwrócić uwagę na liczne opcje wydruku; odpowiednie stworzenie modelu pozwoli go później łatwo zarchiwizować, bądź wykorzystać w papierowej wersji dokumentacji tworzonego systemu bazodanowego.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
DBDesigner PortableDBDesigner Portable 4.0.5.6
Wersja stabilna
6.61 MB | 2015-05-07
przejdź Wersja instalacyjna DBDesigner

Ilość pobrań: 1861 | W tym miesiącu: 22 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
DBDesigner Portable