w
googluj
pl

Evernote Portable 5.8.8.7776


Evernote Portable – przenośna wersja popularnego menadżera informacji, który pozwala na tworzenie i organizowanie notatek tekstowych, obrazkowych i audiowizualnych. Evernote to również platforma przechowująca nasze notatki w chmurze. Przy użyciu konta na serwerach usługi Evernote, możemy zarządzać notatkami w chmurze z poziomu interfejsu WWW (działa w każdej nowoczesnej przeglądarce internetowej), a także synchronizować notatki pomiędzy chmurą a komputerami i urządzeniami mobilnymi. Będziemy również w stanie przesyłać notatki na e-mail oraz publikować je na serwerach Evernote, w portalach społecznościowych czy innych witrynach. Poza tym dostępny jest czat, w którym grupa osób może wymieniać się uwagami o opublikowanych czy przesłanych notatkach. Evernote to rozwiązanie działające w wielu systemach operacyjnych i na różnych urządzeniach (w tym mobilnych). Odpowiednie wersje programu przygotowano dla systemów Windows, Windows Phone/Mobile, Mac OS X, Android, iOS, Blackberry OS.

Evernote pozwala na tworzenie notatek tekstowych, notatek pisanych odręcznie, notatek audio i wideo (nagrywanie A/V za pomocą kamery i mikrofonu), a także zrzutów ekranu. Do każdej notatki możemy dołączyć dowolne pliki, a następnie otworzyć je z poziomu notatki w zewnętrznym programie. Warto dodać, że program wyświetla obrazy i zawartość dokumentów PDF bezpośrednio w notatkach. Bardzo istotną funkcją jest możliwość szybkiego kopiowania treści ze schowka oraz okien dowolnych aplikacji do nowych notatek Evernote (bezpośrednio lub w formie załączników). Program rozpoznaje i przechowuje adresy URL tekstów wklejanych z przeglądarki internetowej. Na uwagę zasługuje możliwość traktowania notatek jako informacji o zaplanowanych wydarzeniach czy zadaniach do wykonania. W takim wypadku można ustawić przypomnienia o nadchodzących terminach realizacji zadań albo zbliżających się zdarzeniach.

Jeżeli chodzi o sam edytor notatek, skorzystamy z szeregu funkcji odpowiedzialnych za następujące akcje: formatowanie tekstu (opcje czcionki, akapitu, stylu i koloru), zastosowanie podstawowych narzędzi edycyjnych, sprawdzanie pisowni, podświetlanie tekstu, wyszukiwanie ciągów znaków, obracanie obrazów, tworzenie tabel, a także wprowadzanie linii poziomych, hiperłączy, pól wyboru, list, wcięć, załączników i nagrań z mikrofonu czy kamery.

Notatki można grupować w notatnikach, a także oznaczać przy pomocy wielu tagów, bardzo pomocnych podczas segregowania i wyszukiwania danych. Dostępny jest również panel skrótów, w którym umieścimy nasze ulubione notatki. Na notatkach i po części też na notatnikach można wykonywać różne operacje, takie jak m.in.: kopiowanie, przenoszenie, zmienianie nazw, wyszukiwanie treści, usuwanie, udostępnianie, drukowanie, zapis załączników, kopiowanie adresów URL notatek. W wypadku jednoczesnego zaznaczenia kilku notatek, będziemy w stanie połączyć je w całość, przenieść te notatki do wybranego notatnika, a także zapisać ich wszystkie załączniki na dysku. W razie potrzeby skorzystamy z funkcji eksportu notatek do HTML (pojedyncza strona internetowa z podstronami lub zbiór osobnych stron), MHT (archiwum strony WWW) oraz ENEX (natywny format programu, oparty na XML). Z kolei dane można zaimportować z plików ENEX i plików zapisanych w programie OneNote. Warto dodać, że istnieje także możliwość importowania całych folderów z dokumentami i obrazami. W tym wypadku program potrafi monitorować zawartość tych katalogów i automatycznie wczytywać nowe pliki do nich dodawane.

Evernote pozwala na swobodne przełączanie się pomiędzy różnymi trybami widoku listy notatek (prosta lista, lista z wycinkiem notatki, karta) oraz ukrywanie i wyświetlanie swoich paneli (np. panelu edycji notatki). Możliwe jest także szybkie otwieranie notatek w osobnym oknie. Program można wygodnie obsługiwać przy użyciu skrótów klawiaturowych. Warto dodać, że producent przygotował także rozszerzenie Evernote Web Clipper („Nożyczki sieciowe”), które pozwala na tworzenie notatek z całych stron internetowych. Rozszerzenie jest dostępne do pobrania dla przeglądarek Firefox, Chrome, Internet Explorer oraz Safari.

Wersja Portable przechowuje bazę danych i ustawienia tylko w podkatalogach umieszczonych w swoim głównym folderze. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Evernote jest przyjemny dla oka, wysoce konfigurowalny i intuicyjny w obsłudze. Mniej doświadczeni użytkownicy bez problemów opanują podstawy obsługi programu. Poprzez menu Pomoc można otworzyć zestaw instrukcji online (z chwilą tworzenia opisu brakuje pomocy w języku polskim).

Uwaga!
Wersja przenośna jest zgodna z formatem PortableApps. Pobrany plik EXE wypakuje ją do wybranej lokacji.
Wersja Portable nie zawiera dodatku do Microsoft Outlook, odpowiedzialnego za szybki zapis e-maili w Evernote.

Rozszerzenie Evernote Web Clipper (Nożyczki sieciowe), można pobrać tutaj. Strona zaoferuje wersję rozszerzenia odpowiednią dla naszej przeglądarki. Wspierane są przeglądarki Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer i Safari.

Ograniczenia!
Opis dotyczy Evernote używanego na zasadzie usługi darmowej (poziom Basic). W tym wypadku występują pewne ograniczenia w funkcjonalności i transferze danych, nieobecne w płatnych subskrypcjach usługi Evernote. Porównanie możliwości poszczególnych usług jest dostępne w witrynie producenta (wystarczy kliknąć w „Cennik”). Na poziomie Basic producent oferuje tylko 60 MB transferu danych miesięcznie (transfer jest zużywany w trakcie synchronizacji z chmurą i urządzeniami oraz zarządzania notatkami online).

Wymagania!
Funkcje związane z wykorzystaniem chmur i synchronizacją danych pomiędzy urządzeniami wymagają założenia konta na serwerach Evernote.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
Evernote PortableEvernote Portable 5.8.8.7776
Wersja stabilna
59.02 MB | 2015-08-27
przejdź Wersja instalacyjna EverNote

Ilość pobrań: 528 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Evernote Portable