w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 442
Wszystkich postów: 937849
Wszystkich tematów: 138398

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

XMind Portable 7.5 (3.6.50)


XMind Portable (przenośna wersja - nie wymaga instalacji) jest to program do tworzenia map myśli. Przyda się każdemu, kto chciałby w cyfrowy sposób zastąpić tradycyjną kartkę papieru i tworzone na niej odręczne notatki związane z nauką, tworzonym projektem, pracą czy jakąkolwiek inną tematyką. Działanie opiera się na wizualnym tworzeniu elementów i powiązań między nimi, co w ostateczności stworzy obszerny wykres (tytułową mapę), który będzie mógł posłużyć na potrzeby własne czy choćby zobrazowanie innym osobom pewnego zagadnienia.

Choć program oferuje wiele opcji, jego obsługa jest zaskakująco prosta. Jej głównym atutem jest ułatwienie już na początku tworzenia nowego projektu: możemy skorzystać nie tylko z pustego obszaru roboczego z jednym podstawowym kształtem, ale również wykorzystać gotowe i uzupełnione projekty przykładowe: można je dowolnie modyfikować, a dostępnych jest ich co najmniej kilkanaście. Podczas edycji tworzonej przez nas mapy myśli, bardzo łatwo korzysta się ze wszystkich narzędzi edytujących wygląd. Podobnie jak na przykład w Microsoft Office, możliwe jest późniejsze zmienienie stylu całego wykresu na zupełnie inną kolorystykę i kształty, przy zachowaniu sensu, który wcześniej odwzorowaliśmy powiązaniami.

Prócz możliwości edycji wszystkich elementów bezpośrednio na środku obszaru roboczego, dostępna jest również opcja wykorzystująca budowane na bieżąco drzewo wszystkich elementów, które pozwala spojrzeć na cały projekt z pominięciem wszelkich efektów wizualnych, co na etapie tworzenia mogłoby okazać się niepotrzebnie odwracające uwagę. W aplikacji nie należy również zapominać o ustawieniach, których jest bardzo dużo i pozwalają skonfigurować wiele aspektów pracy – również tych technicznych dotyczących samego programu, a nie tylko edytora.

Ograniczenia!
Program występuje w trzech edycjach (Free, Pro i Plus). Po instalacji funkcjonuje jako 30-dniowy trial dwóch ostatnich, natomiast później można swobodnie z niego korzystać w edycji darmowej, która pozbawiona jest niektórych funkcji zarezerwowanych dla licencjonowanych (płatnych) Pro i Plus.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
XMind PortableXMind Portable 7.5 (3.6.50)
Wersja stabilna
254.24 MB | 2016-06-28
przejdź Wersja instalacyjna XMind

Ilość pobrań: 542 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
XMind Portable