w
googluj

ImmersEd Portable 1.0


ImmersEd Portable - wersja programu, która działa bez konieczności instalacji w systemie. Jest to edytor tekstu przeznaczony dla najmniej wymagających użytkowników, który w praktyce mógłby zostać uznany za notatnik tylko niewiele bardziej zaawansowany od tego systemowego. Cechuje się nieco bardziej przyjaznym interfejsem (w którym obszar roboczy przypomina „niekończącą się” kartkę papieru) oraz kilkoma opcjami, wśród których najciekawszą będzie sprawdzanie pisowni w kilku językach (niestety w obecnej wersji na liście nie znajdziemy języka polskiego, ale dostępne jest samodzielne tworzenie słowników).

Obsługa jest bardzo intuicyjna i nie zaskakuje niczym, czego nie znalibyśmy z innych prostych programów systemowych. Przy pierwszym uruchomieniu wyświetlany jest przykładowy dokument, z łatwością jednak – korzystając z pierwszej opcji w menu – uruchomić możemy nowy plik i przystąpić do notowania. Opcje programu pozwalają na kilka istotnych ustawień, w tym edycję automatycznych działań programu (np. wspomnianego już ładowania pliku przy starcie aplikacji). Innymi przydatnymi opcjami będzie wybór szerokości strony, jej marginesów, a także skórek programu, które dodatkowo mogą wydawać przy niektórych sytuacjach dźwięki (poziom głośności można zmodyfikować właśnie w opcjach).

Prócz oczywistej, w tym przypadku, opcji zapisu dokumentów na komputerze w formie TXT, dostajemy także opcję zapisu z rozszerzeniem RTF. Bezpośrednio z ImmersEd można też dokument wydrukować. Tutaj przyda się uprzednie skorzystanie z podglądu wydruku i ewentualne skorygowanie ustawień strony (które wcześniej wprowadziliśmy w preferencjach). Na koniec warto dodać, iż program jest bardzo mało wymagający wobec mocy obliczeniowej komputera, więc z powodzeniem może być wykorzystywany również na nieco starszych, mniej wydajnych maszynach.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows XP, konieczne jest posiadanie co najmniej łatki SP2. Jeśli nie mamy jej zainstalowanej, konieczna będzie instalacja dodatku Service Pack 3 (SP2 nie jest już dostępny).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ImmersEd PortableImmersEd Portable 1.0
Wersja stabilna
3.37 MB | 2015-08-26
przejdź Wersja instalacyjna ImmersEd

Ilość pobrań: 41 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ImmersEd Portable