w
googluj
pl

My Family Tree Portable 4.0.4.0


My Family Tree Portable – przenośna wersja darmowego programu My Family Tree, który pozwala na wygodne tworzenie, przeglądanie i edytowanie drzew genealogicznych. Pogram potrafi wyświetlać dwa rodzaje wykresów genealogicznych – główną tablicę pokrewieństwa członków rodziny oraz tablicę przodków, powiązaną z wybranym przez nas probantem. Oba typy diagramów można w łatwy sposób powiększać, pomniejszać czy pozycjonować w obszarze prezentacji przy użyciu myszki oraz funkcji paska narzędziowego. Z pomocą My Family Tree będziemy w stanie zarządzać obszernym zbiorem podstawowych i szczegółowych danych odnoszących się do członków rodziny, ich relacji, wydarzeń z życia czy cech genetycznych. Dostępne są funkcje filtrowania i sortowania wyników przy użyciu parametrów opisujących wybrane osoby. W programie możemy przeglądać interaktywną oś czasu (zawierającą wydarzenia rodzinne), listę członków rodziny oraz rozbudowane statystyki (urodzenia, zgony, małżeństwa, dzieci itd.). Poza tym skorzystamy również z mapy prezentującej miejsca związane z faktami z życia poszczególnych osób (integracja z serwisem OpenStreetMap i programem Google Earth).

My Family Tree pozwala na wzbogacenie naszej historii rodzinnej o obrazy cyfrowe, notatki, pliki wideo i audio, załączniki (pliki o dowolnym rozszerzeniu) oraz źródła (bibliograficzne, dokumentacyjne, medialne i inne). Dane tego typu przypiszemy do wybranych członków rodziny (np. wspólne fotografie mogą być przydzielane do wielu osób). Warto wspomnieć o funkcjach odpowiedzialnych za przechwytywanie obrazów i dokumentów z aparatu cyfrowego bądź skanera, a także na nagrywanie audio oraz porównywanie fonetyki w zapisach dźwiękowych (kalkulator fonetyczny). My Family Tree sprawdza nierówności czasowe występujące w danych, w tym także zapętlenia związane z przodkami. Aplikację wyposażono w narzędzia przeprowadzające wyliczenia na podstawie wprowadzonych parametrów genealogicznych - kalkulator dat oraz kalkulator relacji. Poza tym możliwe jest szybkie wyszukiwanie i zamienianie danych tekstowych związanych z członkami rodziny.

Program jest w stanie importować oraz eksportować dane z/do plików GEDCOM w wersjach 5.5, 5.5.1 i 5.6 (GEDCOM to popularny standard wymiany danych genealogicznych). Oprócz tego skorzystamy także z formatu FamilyX. W razie potrzeby można połączyć ze sobą dwa drzewa genealogiczne poprzez wykorzystanie dwóch plików FamilyX. Wśród pozostałych funkcji aplikacji warto wymienić: wydruk wielostronicowych drzew genealogicznych, tworzenie szczegółowych raportów HTML, które umieścimy w Internecie jako strony WWW lub wydrukujemy, obsługę kodowania ANSEL/LDS ANSEL (LANSEL), pełne wsparcie dla urządzeń z ekranami dotykowymi, backup i odzyskiwanie danych (także tworzenie kopii zapasowych na pendrivie czy dysku zewnętrznym), szyfrowanie danych i ochrona dostępu do zakodowanych plików przy pomocy hasła, ułatwienia dostępu dla osób słabowidzących i dyslektyków (motywy graficzne z wysokim kontrastem, obsługa czcionki OpenDyslexic).

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogach dostępnych w jej głównym folderze. Dzięki temu program jest w pełni przenośny i może działać na różnych komputerach przy zachowaniu tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny My Family Tree Portable jest nowoczesny i przyjemny dla oka. W razie potrzeby można wybrać odpowiedni motyw kolorystyczny interfejsu. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z obsługą programu, jednak należy pamiętać, że niektóre jego funkcje wymagają wiedzy z dziedziny genealogii. Pomoc jest dostępna w witrynie producenta (brak instrukcji w polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Pobrany plik EXE wypakuje wersję Portable do wybranej przez nas lokacji.

Wymagania!
Program wymaga bibliotek .NET Framework – w wersji przynajmniej 4.5.2 dla Vista i późniejszych wydań Windows, w wersji 4.0 dla Windows XP.
Odtwarzanie plików multimedialnych - wymagany Windows Media Player w wersji 11 lub nowszej.
Interaktywne mapy wymagają połączenia z Internetem, z kolei dodatkowe dane związane z miejscami wymagają instalacji Google Earth.
Przeglądanie i drukowanie raportów - wymagany Internet Explorer 8 lub nowsza wersja.
Funkcje dotykowe działają tylko w systemie Windows w wersji 7 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
My Family Tree PortableMy Family Tree Portable 4.0.4.0
Wersja stabilna
4.65 MB | 2014-11-16
przejdź Wersja instalacyjna My Family Tree

Ilość pobrań: 634 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 26

Komentarze (0)
My Family Tree Portable