w
googluj

PC Matic Home Security 3.0.0.11


Komentarze (1)
PC Matic Home Security
avatararrow
Rootkit | 2017.10.09 21:28
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Po użytkowaniu go przez jakiś czas, oznajmiam, że
NA PLUS:
- darmowy...
- potrafi wykryć wirusy [całkiem dobry silnik skanujący]
- rewelacyjna Pomoc Techniczna drogą mailową
NA MINUS:
- ...co nie oznacza że taki dobry.
- Natrętne reklamy, które nakazują kupno dwóch płatnych edycji i nie pozwalają dokończyć skanowania, przez co np. nie można usunąć danej infekcji (jeśli jakaś została powiedzmy wykryta)
- Podejrzewam, że edycja Home Security (wer. 3.0.0.3) zalicza się do antywirusów typu fakeware: niby pomocne ale wiadomo że działa to na zasadzie: "Wydaj 50$ na płatną wersję to wtedy może ci się ona do czegoś przydać".
- Zbędne dodatkowe funkcje, które skanują twój SO, po to aby ci nakazać aktualizację takiego czy innego oprogramowania
- Dodatkowe funkcje, które za bardzo chciałyby kontrolować twój SO, ingerując w rejestr, defragmentację plików, opcje internetowe czy wiele innych rzeczy. Antywirus powinien pozostać antywirusem a nie być kilkunastoma innym rzeczami.
- Jego funkcja Super Shield, kłóci się z innymi Zaporami Internetowymi, które są zainstalowane w systemie.
- Wymaga stałego dostępu do internetu by użyć jego "niekomercyjnych" funkcji, co może sprawiać, że jesteś cały czas obserwowani i zarazem kontrolowani a przecież nie o to w ochronie przed wirusami chodzi, by - monitorować - czyjś komputer cały czas. -_-

Sądziłem więc, że jako jakaś nowość na rynku, będzie czymś ciekawym w stosunku do konkurencji ale widzę że nie warto na niego zwracać uwagi. Mnie osobiście zawiódł, bo nawet Windows Defender potrafił mi usunąć drobne infekcje, gdy PC Matic cóż... tylko nawoływał aby kupić go za 50 dolców. Usuwam konto z ich serwerów póki mogę, bo inaczej jeszcze jakieś metadane ze skanowań mi zachowają i będą nadal mnie namawiać do subskrypcji, której wyraźnie - już nie chcę.
Nie popieram więc tych twórców antywirusów, którzy za motto mają hasło: "Ochronimy twój komputer przed każdym wirusem czy infekcją! Czy udostępnisz go nam w całości?".
PC Matic Home Security 3.0.0.3