w
googluj
pl

iGetter 2.7.5


iGetter to rozbudowany menadżer i akcelerator pobieranych z Internetu plików w jednej aplikacji, który niezależnie od rodzaju naszego połączenia z Siecią, uzyska z niej możliwie najwyższe transfery, a co za tym idzie - najkrótsze czasy pobierania. Taki efekt osiągnięty został przede wszystkim dzięki zastosowaniu pobierania segmentowego: gdy zaczynamy nowy proces pobierania, aplikacja dzieli docelowy plik na fragmenty, z których każdy wirtualnie pobierany jest jako osobny plik. Taki jednoczesny dostęp do wielu „kawałków” pobieranego pliku w praktyce przekłada się na dużo szybsze jego pobranie, a więc wrażenie zwiększonego transferu (oczywiście w zakresie maksymalnej przepustowości naszego łącza).

Jest to efekt podobny do tego, który uzyskiwany jest przez klienty sieci P2P, gdzie również osiągane transfery są dużo wyższe, niż w przypadku bezpośrednich, pojedynczych połączeń użytkownika z serwerem, właśnie dzięki jednoczesnemu dostępowi do wielu fragmentów plików. Opisywany program jest prosty w obsłudze, również dzięki pełnemu spolszczeniu interfejsu. Aby dodać nowy transfer do kolejki, wystarczy skorzystać z symbolu „+” oraz wypełnić pola krótkiego formularza. Jeśli uprzednio skopiowaliśmy do schowka bezpośredni link pobierania interesującego nas pliku - zostanie on automatycznie odczytany i wklejony w pole źródła.

Duży plus należy się za bardzo rozbudowane ustawienia. Pozwalają kontrolować zarówno ogólne opcje związane z programem (w tym na przykład automatyczne uruchamianie wraz ze startem systemu, pracę w tle) oraz szczegóły samych połączeń: m.in. ręczne preferencje Proxy oraz ograniczenia wykorzystania transferu (by działaniem akceleratora nie uniemożliwić sobie dalszego przeglądania zasobów Sieci).

Ograniczenia!
Darmowa, testowa wersja programu nie jest ograniczona czasowo, ani funkcjonalnie, ale podczas startu aplikacji wyświetla przez kilka sekund okienko informacyjne o szczegółach wersji.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
iGetteriGetter 2.7.5
Wersja stabilna
2.52 MB | 2018-04-29

Ilość pobrań: 378 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
iGetter