w
googluj

Grafx Creative Studio 3.0.17


Grafx Creative Studio jest rozbudowanym programem do tworzenia prostych publikacji: listów, pocztówek, wizytówek, zaproszeń, logo, clipartów i tym podobnych. Jest prosty w obsłudze, a dzięki licznym ustawieniom projektów (głównie pod kątem kolorystyki) oraz wbudowanym szablonom, szybkie stworzenie ciekawej kartki urodzinowej, czy innego dokumentu będzie stosunkowo szybkie. Ciekawie zaprojektowany został również sam interfejs, który wykorzystuje popularną wstążkę (niestety zabrakło na niej grafik, co nieco psuje efekt i utrudnia pierwsze chwile obsługi).

Tworzenie nowego projektu rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego rozmiaru papieru docelowego, co domyślnie odbywa się w niewielkim okienku zaraz przy starcie aplikacji. Później obsługa jest bardzo podobna do tej znanej na przykład z pakietów biurowych. Kolejne elementy, które chcemy umieszczać na tworzonej publikacji, wybieramy z poziomu kolejnych kart wstążki. Wygodnym sposobem na tworzenie nowych dzieł oraz szybkie poznanie możliwości programu będzie skorzystanie z szablonów. By tego dokonać, konieczne jest wybranie otwierania zapisanego dokumentu, a następnie w strukturze katalogów (domyślnie uruchamiany jest folder instalacyjny programu, więc nie będzie to kłopotliwe), znalezienie interesujących nas plików, które podzielone zostały na foldery, zgodnie z kategoriami (np. kartki świąteczne, wizytówki, itd.).

Prócz możliwości zapisu, w programie znajdziemy także moduł drukowania. Trzeba przyznać, iż w porównaniu z licznymi funkcjami edytora, prezentuje się on bardzo kiepsko - dostępne są tylko standardowe preferencje sterownika drukarki.

Uwaga!
Przed instalacją zalecane jest zamknięcie wszystkich innych aplikacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej (należy na to zwrócić uwagę w przypadku Windowsa XP; nowsze systemy zintegrowane są z nowszymi edycjami pakietu .NET i nie jest konieczna ich ponowna instalacja).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Grafx Creative StudioGrafx Creative Studio 3.0.17
Wersja stabilna
120.04 MB | 2017-06-06

Ilość pobrań: 1372 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
Grafx Creative Studio