w
googluj

GooGrab 1.0.0.0


GooGrab to prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca na zapisywanie w formie grafik, zrzutów ekranu z map Google, nawet jeśli interesujący nas obszar znacznie wykracza poza rozdzielczość używanego przez nas monitora.

Zaraz po uruchomieniu, program pokazuje duży widok mapy, identyczny z tym, który spotkamy w internetowej odsłonie Google Maps. Aplikacja oferuje te same, co przeglądarkowa wersja obsługi map, opcje. Możemy tu wybrać sposób wyświetlanych informacji spomiędzy trybu mapy, widoku satelitarnego lub hybrydy dwóch poprzednich opcji. Znajdowanie interesującej nas pozycji na mapie odbywać się może popularną metodą przemieszczania mapy ruchami myszy, a zwiększania jej przybliżenia rolką lub za pomocą ekranowych przycisków, które znane są z internetowej odmiany map Google'a. Dodatkowo GooGrab pozwala na wpisanie współrzędnych geograficznych konkretnej lokalizacji i wyśrodkowanie dla nich widoku mapy.

Aby zapisać zrzut ekranu z fragmentu mapy, wystarczy w górnej części aplikacji wybrać interesujący nas format, jakość zapisu i konkretną rozdzielczość. Możliwe jest także wprowadzenie ostatecznej korekty powiększenia. Następnie wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby aplikacja automatycznie wygenerowała plik graficzny, który zostanie zapisany w lokalizacji, którą również można ustawić w głównym oknie programu.

Krótki, ale wystarczająco szczegółowy opis wszystkich funkcji GooGrab znajduje się w pliku tekstowym, który dostarczany jest wraz programem w paczce archiwum.

Uwaga!
Po rozpakowaniu archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
GooGrabGooGrab 1.0.0.0
Wersja stabilna
0.05 MB | 2014-02-28

Ilość pobrań: 297 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
GooGrab