w
googluj
pl

Seterra 4.07.02


Seterra to popularne narzędzie do nauki geografii. Aplikacja jest zbiorem quizów różnego typu. Testują one wiedzę użytkownika na temat lokalizacji kontynentów, państw, miast, zbiorników wodnych, wysp i szczytów górskich. Dzięki Seterra sprawdzimy także swoją znajomość flag. Program będzie nieocenioną pomocą dla uczniów i studentów, pragnących przyswoić podstawową wiedzę w bardziej przyjazny, interaktywny sposób.

Nawigacja w programie nie sprawi problemu nikomu - wszystkie quizy widoczne są w głównym oknie. Dostępne testy można podzielić na trzy zasadnicze kategorie: wybieranie państw/obszarów, lokalizacja punktów na mapie oraz znajomość flag. Dla ułatwienia, quizy zostały posegregowane według kontynentów. Na liście znajdziemy zabawy, w których będziemy musieli poprawnie zidentyfikować państwa, stolice, miasta, wspólnoty autonomiczne czy prowincje. Wybór jest całkiem spory i powinien w zupełności spełnić potrzeby edukacyjne z poziomu szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

Podczas przeprowadzania quizu, widzimy wskaźniki informujące nas o czasie, który upłynął od startu oraz procencie poprawnych odpowiedzi. Po trzykrotnym udzieleniu złej odpowiedzi, aplikacja automatycznie wskaże nam właściwą opcję. Należy pamiętać, że kontynuacja zabawy jest możliwa dopiero po jej wskazaniu na ekranie - bez tego program cały czas będzie pokazywał nam podpowiedź. Test możemy w dowolnej chwili rozpocząć od nowa bądź przerwać całkowicie. Program odtwarza efekty dźwiękowe i muzykę - za pomocą okna konfiguracyjnego możemy wyłączyć te opcje. Narzędzie oferuje również tablicę najlepszych wyników, co będzie przydatne do śledzenia postępu oraz rywalizacji ze znajomymi.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie (licencja freeware). Co ciekawe, swoją wiedzę możemy również przetestować w trybie online - na stronie producenta znajdziemy podobne zestawy testów.

Spolszczenie!
Program posiada spolszczenie interfejsu, które powinno zostać zastosowane automatycznie. Jeśli to nie nastąpi, polską wersję wybierzemy w oknie ustawień.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
SeterraSeterra 4.07.02
Wersja stabilna
4.13 MB | 2016-07-16

Ilość pobrań: 1031 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Seterra