w
googluj

Earthquake 3D 2.92


Earthquake 3D to bezpłatna i fascynująca aplikacja, której zadaniem jest monitorowanie najnowszych doniesień o trzęsieniach ziemi na całym świecie i powiadamianie o nich użytkownika. Interfejs programu składa się z dwóch okien: okna ustawień oraz okna podglądu globu, na którym wyświetlane są trzęsienia ziemi zgodne z wybranymi obok parametrami.

Z poziomu okna ustawień możemy przede wszystkim ustalić minimalną siłę trzęsień, jakie mają być wyświetlane (w 10-cio stopniowej skali Richtera) oraz ich wiek; aplikacja śledzi aktywność sejsmologiczną Ziemi do tygodnia wstecz. Możliwy jest także wybór wskaźników, jakimi wstrząsy będa oznaczane na animowanym globie. Znajdziemy wśród nich proste pierścienie, rozchodzące się od epicentrum, a także sfery i strzałki. Przy każdym wskaźniku domyślnie wyświetlana jest siła trzęsienia, choć oczywiście możemy ją wyłączyć.

Jeśli nie odpowiada nam standardowy, siatkowy wygląd podglądu planety, możemy pokryć ją teksturą, odzwierciedlającą widok Ziemi z kosmosu, oraz automatycznie wytyczyć na jej powierzchni granice państw i wysp oraz zaznaczyć rzeki i jeziora. Jeśli chcemy, by całość była bardziej realistyczna, możemy również zaznaczyć na powierzchni globu pory dnia – półkula na której panuje noc będzie pokryta cieniem.

Widokiem kuli ziemskiej w programie możemy dość swobodnie manewrować, przybliżając go, oddalając i obracając. Umiejętne operowanie myszą wprawi animowaną Ziemię w ruch obrotowy – możemy przez chwilę poczuć się jak Kopernik. Z poziomu programu mamy także dostęp do strony USGS (amerykańskiej agencji naukowo-badawczej, zajmującej się m.in śledzeniem aktywności sejsmicznej na świecie), z której pobierane są dane. Informacje o wstrząsach pobierane są automatycznie, jednak możemy również zaktualizować je sami, używając przycisku „NOW”.

Earthquake 3D to wspaniałe narzędzie zarówno dla sejsmologów-amatorów, jak i dla wszystkich osób chcących zwizualizować sobie aktywność sejsmiczną naszej planety.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Earthquake 3DEarthquake 3D 2.92
Wersja stabilna
1.23 MB | 2017-09-16

Ilość pobrań: 226 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Earthquake 3D