w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 264
Wszystkich postów: 904360
Wszystkich tematów: 127540

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6567 dni
pl

FAST Defrag 2.3


Fast Defrag to program mający na celu optymalizację ram oraz pamięci wirtualnej na dysku twardym. Jego głównym zadaniem jest bieżące monitorowanie sprawności wymiany danych między systemem, a pamięcią. Często w komputerze wyposażonym w system operacyjny Windows, mimo zamknięcia aplikacji jej pliki nadal są przechowywane. Powoduje to proces „zapychania” pamięci i w konsekwencji wolniejsze wykonywanie operacji.

Funkcja „Strażnik Pamięci” znacznie przyspiesza korzystanie z komputera w sytuacji gdy otwartych jest kilka programów równocześnie. Fast Defrag oferuje również możliwość edycji aktywnych procesów. Jest to bardziej rozbudowana wersja menadżera zadań wyposażona w opcje pokazywania ukrytych procesów. Dodatkową funkcją programu jest wyświetlanie aktualnego użycia procesora i jego taktowania.

Do pełni szczęścia brakuje możliwości zarządzania autostartem oraz lepiej przetłumaczonego interfejsu. Niektóre przyciski są nieczytelne i brakuje im polskich czcionek. Bardzo irytujące jest również działanie programu po zaznaczeniu opcji „uruchom przy starcie”. Po uruchomieniu komputera okno główne programu wyświetla się na pulpicie zbyt krótko by cokolwiek przeczytać ale jednak za długo by nazwać ją nieuciążliwą. Swą główną rolę czyli optymalizacje systemu spełnia znakomicie, nie wymagając przy tym dużych zasobów sprzętowych.

Polski interfejs ustawiamy podczas instalacji i pierwszego uruchomienia programu.

Uwaga!
Program nie jest już dalej rozwijany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (12 głosów)

Strefa Download programu
FAST DefragFAST Defrag 2.3
Wersja stabilna
0.73 MB | 2011-05-06

Ilość pobrań: 3635 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
FAST Defrag