w
googluj

Tweaking.com - Envelope Printer Portable 2.0.1


Tweaking.com - Envelope Printer Portable to wersja przenośna Tweaking.com - Envelope Printer, programu przeznaczonego do adresowania kopert przy pomocy komputera i drukarki. Jeżeli nasze odręczne pismo jest mało estetyczne lub chcemy oszczędzić nieco czasu przy adresowaniu serii listów, możemy posłużyć się tym przyjaznym w obsłudze programem. Dzięki niemu wprowadzimy na kopertę dane adresata i nadawcy, jak również logo w postaci wybranego przez nas pliku graficznego (przydatne w korespondencji firmowej). Skorzystamy przy tym z funkcji pozwalających na swobodne dostosowanie właściwości czcionek drukowanych na obwolucie naszej korespondencji (krój, styl, rozmiar, skrypt kodowania). Dane odbiorcy i nadawcy zostaną rozmieszczone na kopercie automatycznie, w sposób odpowiedni dla adresowania listów. Logo można pozycjonować względem danych wysyłającego (wycentrowanie, powyżej, poniżej, z lewej lub z prawej strony).

Tweaking.com - Envelope Printer Portable oferuje książkę adresową, którą podzielono na kategorie Odbiorca/Nadawca. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem wprowadzać wszystkich danych na wirtualną kopertę, wystarczy tylko wybrać odpowiednie pozycje z książki. W razie potrzeby dodamy nowe osoby do wybranej kategorii, zmodyfikujemy dane, jak również usuniemy zbędne wpisy. W każdej chwili można wyświetlić podgląd wydruku, czyli podejrzeć, jak będą prezentowały się dane adresata i nadawcy wydrukowane na kopercie. Oczywiście wszystkie funkcje programu są dostępne również w rozmaitych pakietach biurowych (np. Microsoft Office, Libre Office), jednak program pozwala na bardzo szybkie i wygodne adresowanie kopert, a także nie wymaga zbyt wiele od początkujących użytkowników komputera.

Po zakończeniu projektowania szablonu koperty należy jeszcze skonfigurować kilka ustawień związanych z jej wydrukiem – przy ich pomocy zdecydujemy, która z dostępnych drukarek podejmie się tego zadania, zdefiniujemy wymiary koperty/papieru według szablonów wspieranych przez drukarkę, ustalimy typ podajnika papieru, a także wybierzemy rozdzielczość/jakość wydruku (w DPI).

Wersję Portable można zapisać np. na pendrivie czy dysku zewnętrznym i używać jej z poziomu tych nośników. Dane wydania przenośnego są zapisywane tylko w jego własnym katalogu, dzięki temu będą one dla nas dostępne także po uruchomieniu programu na innym komputerze. Poza tym unikamy w ten sposób sytuacji, w której program tworzy niepotrzebne wpisy w rejestrze czy zbędne pliki w folderach Windows.

Interfejs graficzny aplikacji został wykonany na przyzwoitym poziomie. Ustawienia Program Colors pozwalają na skonfigurowanie barw dla poszczególnych elementów interfejsu lub po prostu wybranie jednego z gotowych motywów kolorystycznych. Obsługa nie powinna sprawiać kłopotów mniej doświadczonym użytkownikom. Twórca narzędzia nie udostępnia pliku pomocy czy innych instrukcji, jednak z poziomu aplikacji przejdziemy do kont Tweaking.com w serwisach Facebook i Twitter, poprzez które można zadawać pytania odnoszące się do programu. Oczywiście pytania i uwagi można wyślemy także bezpośrednio na skrzynkę e-mail Tweaking.com.

Uwaga!
Niektóre czcionki (dostępne na danym PC) nie obsługują skryptów wschodnioeuropejskich (brak polskich znaków).
Własne, nieszablonowe rozmiary kopert można zdefiniować poprzez edycję pliku sizes.dat (otworzymy go np. w Notatniku).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Tweaking.com - Envelope Printer PortableTweaking.com - Envelope Printer Portable 2.0.1
Wersja stabilna
1.91 MB | 2016-09-14
przejdź Wersja instalacyjna Tweaking.com - Envelope Printer

Ilość pobrań: 368 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Tweaking.com - Envelope Printer Portable