w
googluj

Corel PDF Fusion 1.14


Corel PDF Fusion to program do obsługi plików PDF, umożliwiający nie tylko ich przeglądanie, ale także tworzenie, edycję czy konwertowanie między innymi formatami. Kanadyjska firma, znana przede wszystkim z pakietu graficznego CorelDRAW, udostępnia to rozbudowane narzędzie do obsługi PDF-ów jako 30-dniową wersję testową, wyłącznie z anglojęzycznym interfejsem. Ponadto spory rozmiar pliku instalacyjnego może dodatkowo zniechęcić do choćby krótkiego przetestowania aplikacji, warto się jednak przyjrzeć temu rozbudowanemu narzędziu.

Dokument PDF można otworzyć w programie metodą "przeciągnij i upuść". W zależności, w jakim celu chcemy otworzyć plik, w głównym oknie aplikacji wybieramy jedną z opcji np. tylko czytanie i komentowanie dokumentu. Przeglądanie kilku plików odbywa się na kartach - jest to wygodne rozwiązane znane m.in. z przeglądarek internetowych. Oczywiście możliwości aplikacji są dużo większe - czytnik PDF-ów to tylko jedna z funkcji.

Podczas instalacji programu Corel PDF Fusion tworzona jest tzw. wirtualna drukarka, która odpowiada za tworzenie nowych plików PDF. Wystarczy w jakiejkolwiek innej aplikacji (np. edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny) wybrać opcję drukowania, a jako "drukarkę" wskazać Corel PDF Fusion. Dany dokument zostanie "wydrukowany" do pliku o rozszerzeniu PDF. Tworzenie PDF-ów można przeprowadzić także w inny sposób, wskazując pliki w innych formatach (np. z pakietu Microsoft Office) bezpośrednio w programie Corel PDF Fusion, bez potrzeby otwierania i drukowania pliku z macierzystej aplikacji.

Gotowe pliki PDF (niekoniecznie utworzone w narzędziu Corela) można łatwo i szybko edytować, gdyż aplikacja pozwala na takie operacje, jak dodawania i usuwanie tekstu, pisanie komentarzy, zakreślanie fragmentów tekstu, dodawanie odnośników (takich, jak na stronach internetowych), znaków wodnych, a nawet całych stron. Edytowany dokument można zapisać także jako plik DOC lub XPS, nie tylko jako PDF.

Ponadto w pakiecie znajduje się narzędzie Corel PDF Batch Converter, za pomocą którego można konwertować dowolną liczbę plików w formatach obsługiwanych przez program. Dzięki temu narzędziu uzyskamy np. z plików PDF edytowalne pliki Worda - w sposób szybki i łatwy. Po konwersji docelowe pliki zostają otwarte w domyślnych aplikacjach (z wyjątkiem PDF-ów, które otwiera Corel).
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
Corel PDF FusionCorel PDF Fusion 1.14
Wersja stabilna
157.26 MB | 2015-03-02

Ilość pobrań: 1623 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Corel PDF Fusion
avatararrow
~Leszek | 2011.09.19 03:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program jak najbardziej warty polecenia!