w
googluj

PdfMasher 0.7.4


PdfMasher to ciekawe narzędzie, pozwalające na skonwertowanie dokumentów PDF do zdobywających coraz większą popularność formatów (MOBI, EPUB) obsługiwanych przez czytniki e-booków. Pozwala na ominięcie wad związanych z przeglądaniem plików PDF w niektórych urządzeniach - często wymaga ono ciągłego przesuwania tekstu i jego skalowania.

Do poprawnego skonwertowania dokumentu należy przede wszystkim wczytać plik źródłowy. Aplikacja przetwarza informacje w nim zawarte i wyświetla podsumowanie w postaci czytelnej tabeli. Kolejnym krokiem jest ustalenie kolejności czytania tekstu - wystarczy po prostu w trybie podglądu stron zaznaczyć "Re-order mode" i zmienić układ strzałek. Użytkownik może również ukryć wybrane paragrafy lub je odpowiednio oznaczyć (jako nagłówek/stopka). Ostatnim zadaniem jest wygenerowanie i korekcja danych, uzupełnienie informacji o autorze i tytule oraz zapis ich do wynikowego formatu. Program udostępnia podgląd w przeglądarce lub zewnętrznym edytorze.

Aplikacja jest obecnie w początkowej fazie rozwoju i posiada szereg drobnych błędów i niedociągnięć (niepoprawne wyświetlanie polskich znaków w oknie, niepełna funkcjonalność). Mimo to PdfMasher może przydać się w wielu sytuacjach. Program jest rozpowszechniany na nietypowej licencji, nazwanej przez producenta Fairware. Oznacza ona, że użytkownik powinien zapłacić programistom rozwijającym projekt kwotę, którą uzna za uczciwą. Przy starcie wyświetla się okienko z informacją dotyczącą liczby nieopłaconych godzin.

Aplikacja posiada otwarty kod źródłowy. Na oficjalnej stronie można również pobrać skompilowane paczki dla kilku systemów operacyjnych (Microsoft Windows, Mac OS X, Linux), dosyć bogatą dokumentację oraz kilka przydatnych informacji dotyczących obsługi. Całość w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
PdfMasherPdfMasher 0.7.4
Wersja stabilna 32-bitowa
16.89 MB | 2013-10-31
PdfMasher 0.7.4
Wersja stabilna 64-bitowa
21.29 MB | 2013-10-31

Ilość pobrań: 2101 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
PdfMasher