w
googluj

Sectograph 5.4


ico
Sectograph (S.Graph) to aplikacja mobilna umożliwiająca wyświetlanie wydarzeń z kalendarza Google w formie tarczy zegara (12-godzinnego planu kołowego), którą wydano dla systemu operacyjnego Android. Największe zalety programu to tryb demonstracyjny, dzięki któremu od razu po instalacji możemy zapoznać się z jego działaniem na bazie predefiniowanych, przykładowych wydarzeń, ale przede wszystkim - widżet, ponieważ można go precyzyjnie dostosować do własnych upodobań, wliczając w to (choć już po wniesieniu stosownej opłaty) kolorystykę wszystkich jego elementów, a których jest 20.

Na ekranie głównym, Sectograph przedstawia wydarzenia pochodzące z kalendarza na bieżący dzień zarówno w formie tarczy, jak i listy chronologicznej. (Program automatycznie pobiera wszystkie zdarzenia z kalendarza Google; nic nie musimy zatwierdzać; jest opcja pomijania poszczególnych kalendarzy). W widoku listy zadania całodniowe mogą być ignorowane, a to tylko jedna z wielu opcji. Przyciskami zaś przejdziemy do sąsiednich ekranów, czyli dni kalendarza. Jeśli chodzi o widżet, to ma on wyjściowo wymiary 2x2 i przedstawia tę samą tarczę, która jest w interfejsie zwykłym. W szufladzie nawigacyjnej aplikacji znajduje się opcja wyboru odcienia przeźroczystego tła widżetu. Tapnięcie w samą tarczę przenosi do interfejsu programu. Z kolei tapnięcie w ikonę kółka, znajdującą się w prawym górnym rogu widżetu (jest słabo widoczna przy domyślnych ustawieniach), wyświetla listę funkcji. Dzięki temu ostatniemu: przejdziemy do ustawień widżetu, ustawień globalnych aplikacji, ekranu głównego aplikacji lub po prostu dodamy nowe wydarzenie do domyślnej aplikacji-kalendarza. W rezultacie tych działań możemy spersonalizować widżet tarczy - m.in. zmniejszyć przeźroczystość ikony kółka, a także skonfigurować nowe przyciski oraz powiązać z nimi określone przez nas funkcje. Tymi ostatnimi mogą być: otworzenie omawianej aplikacji, otworzenie domyślnego programu-kalendarza, dodanie wydarzenia do programu-kalendarza, uruchomienie dowolnej aplikacji trzeciej. Innymi słowy, wokół tarczy można porozmieszczać ikony skrótów do różnych, potrzebnych nam akcji.

Program z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu. Przykładowo, nie przypadł do gustu... nam. Aplikacja, jako taka, jest świetnie zrobiona i ogólnie nie można się do niej przyczepić. Niemniej wydaje nam się, że jest przerostem formy nad treścią. Z wieloma zadaniami do zrobienia w ciągu dnia, widok tarczy zegara może się stać po prostu mało czytelny. To jednak tylko nasze zdanie; z pewnością subiektywne. Tymczasem w Google Play program zbiera bardzo dobre recenzje. Wymieśmy niektóre z nich na przekór naszej własnej: "Daje szybką informację, ile mam czasu do zdarzenia, ile czasu pomiędzy. Co bardzo motywuje i pomaga planować czas w krótkiej perspektywie", "Innowacyjny, ale zrozumiały i efektywny widok oraz ustawienia. Fajna sprawa", "To jest coś, na co czekałem wiele lat. Super wizualizacja zadań w osi czasu. Gratulacje za pomysł autorom, gorąco polecam użytkownikom!!!!!!!!!!".

Ograniczenia!
Funkcja edycji kolorów widżetu kosztuje 13,99 zł. Istnieje też w aplikacji opcja wsparcia autora darowiznami.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SectographSectograph dla Android
2018-01-21

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Sectograph