w
googluj

GIF LockScreen Setting 3.3.0


ico
GIF LockScreen Setting to ekran blokady dla systemu operacyjnego Android, który może wyświetlać obrazki w formacie GIF - czyli animowane. Program umożliwia wybranie pliku spośród dostępnych w naszym urządzeniu mobilnym bądź z internetowej bazy należącej do autorów (mówiąc ściślej: przesłanych przez użytkowników programu). Możliwe jest także automatyczne pobieranie nowych GIF-ów należących do podanych przez nas kategorii (tagów) i da się w tym względzie określić docelowy dzienny rozmiar transferu (domyślnie to 3 MB). Brzmi intrygująco? Pewnie tak, ale czytajmy do końca.

Wyjściowo dysponujemy 8 slotami, czyli miejscami na 8 plików. Ekran blokady przedstawia pojedynczy GIF (oczywiście zapętlany), a gestami przechodzi się do pozostałych (o ile je skonfigurowaliśmy, bo wcale nie musimy). Filmik może być wyświetlany w trybie pełnoekranowym lub w okienku. Co więcej, filmikiem może być nie tylko GIF, ale też wideo. Jak na ekran blokady z prawdziwego zdarzenia przystało, odblokowanie może polegać na kodzie. W tym wypadku dostępna jest opcja utworzenia wzoru. Da się także określić format wyświetlanego czasu; może być np. 24-godzinny, ale można go też w ogóle usunąć z widoku. Ostatecznie wygląd ekranu blokady może być nawet bardzo minimalistyczny.

Niestety, program nie jest jednak zbyt dobry. Przynajmniej w testowanym przypadku nie udawało mu się wczytywać naszych własnych GIF-ów. Nie wspominając o filmie - nie wiadomo nawet, o jakie formaty chodzi (MP4 nie było rozpoznane; wideo było pewnie za duże, ale producent i tak nie określił maksymalnego rozmiaru). Ponadto galerii aplikacji nie da się przeglądać, a tylko ją przeszukiwać wedle tagów, zaś proponowane tagi są koreańskimi znakami. Co prawda, można wpisywać angielskie słowa, ale i tak wybór GIF-ów jest w efekcie bardzo skromny i nie za ciekawy. Ponadto stosowany przez ekran blokady font nie wspiera polskich znaków diakrytycznych i w konsekwencji słowo takie, jak "poniedziałek", uwypukla literę "ł", co wygląda bardzo nieestetycznie.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy. Codzienna porcja GIF-ów z wybranej kategorii wymaga połączenia z internetem. Wersja darmowa daje sposobność korzystania z co najwyżej 8 slotów/obrazków w ramach ekranu blokady. Za obejrzenie półminutowej reklamy wideo można otrzymać dodatkowy slot. Wersja Pro kosztuje 42,99 zł i usuwa reklamy oraz daje dostęp do nieograniczonej liczby slotów.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
GIF LockScreen SettingGIF LockScreen Setting dla Android
2018-03-28

Ilość pobrań: 147 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
GIF LockScreen Setting