w
googluj
pl

Pixel Filter 2.4


ico
Pixel Filter to open-source'owe narzędzie umożliwiające zmniejszenie poziomu jasności ekranu urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android poprzez "wyłączenie" części pikseli. Na telefonach wyposażonych w wyświetlacz AMOLED będzie to oznaczać rzeczywiste wyłączenie czarnych pikseli i oszczędność baterii. Ma to być też rozwiązane użyteczne w wypadku ekranów bardzo wysokiej rozdzielczości - 4K. Pikseli jest "dużo" i nie dość, że oznacza to znacznie zwiększone zapotrzebowanie na prąd z baterii w celu ich obsłużenia, to w zwykłych okolicznościach użytkownik takiej rozdzielczości po prostu nie potrzebuje.

Omawiane narzędzie udostępnia kilka prostych funkcji. Po pierwsze, to oczywiście przełącznik głównego działania. Gdy Pixel Filter zostanie włączony, to zauważymy na ekranie pewną zmianę, a uzależnioną ostatecznie od schematu wyłączenia pikseli. Do dyspozycji są predefiniowane wartości: 12, 25, 38, 50, 62, 75, 88% wyłączenia. Aplikacja udostępnia dodatkowo 5 slotów na wzory zdefiniowane przez samego użytkownika. Edycja wzoru jest banalna i sprowadza się do zaznaczenia pól na matrycy 8x8. Czym większy procent, tym ekran będzie ciemniejszy. Ogólnie rzecz biorąc, wartości ponad 50-procentowe mogą utrudnić pracę z telefonem w ciągu dnia. W dodatku ustawienie co najmniej takiego poziomu filtrowania sprawi, że na jasnym ekranie (np. Google Keep) można wyraźnie zobaczyć duże trójkątne pola, co nie wygląda zbyt estetycznie. Piękno nie jest tu jednak aż tak istotne - chodzi o zwiększenie wydajności urządzenia. W związku z tym program daje nam też opcję automatycznego monitorowania poziomu jasności ekranu i wyłączenia filtrowania, gdy ten poziom osiągnie określoną wartość. Aby zaś uniknąć wypalenia pikseli, wzór jest przesuwany. Odbywa się to domyślnie co 5 minut, a inne opcje to 15, 30 sekund, 1, 2, 10, 20, 30 minut, 1 godzina. Da się też tutaj wyłączyć podświetlanie klawiszy w urządzeniach Samsunga.

Po wyjściu z interfejsu programu, tapnięcie w jego ikonę na pulpicie będzie oznaczać przełączenie trybu jego działania. Tapnięcie - włączenie, tapnięcie - wyłączenie, tapnięcie - włączenie itd. W celu przejścia do opisanych ustawień trzeba skorzystać z funkcji dostępnych w systemowym panelu powiadomień. Opcje przyciemnienia, pojaśnienia oraz konfiguracji dostępne są zawsze, gdy program jest w stanie włączonym. Jednocześnie wyświetlana będzie wówczas ikona w pasku statusu Androida, lecz można ją wyłączyć.

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pixel FilterPixel Filter dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 24 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pixel Filter