w
googluj

Settings Extended 8.4.2


ico
Settings Extended to narzędzie pozwalające skonfigurować pasek z różnymi kafelkami funkcji umiejscowionymi w panelu powiadomień systemu operacyjnego Android. W rezultacie możemy dysponować przełącznikami stanu wi-fi, automatycznej rotacji, jasności ekranu czy skrótami do dowolnych aplikacji trzecich. Projektowo i technicznie jest wspaniale wykonane, ale...

Program stanowi silną konkurencję dla zdecydowanie najlepszego w tej kategorii Power Toggles. Co prawda, ostatecznie ten ostatni jest i tak naszym zdaniem najlepszy, ale Settings Extended może się pochwalić co najmniej 2 ciekawymi rozwiązaniami. Po drugie (bo zaczniemy od rzeczy mniej ważnej), to nieco lepiej opracowany edytor warstwy graficznej paska. "Nieco lepiej" oznacza, że sam z siebie jest przecudowny. Narzędzie udostępnia m.in. 12 subtelnych wzorów tła, a do tego daje opcję sprawiającą, że wszystkie ikony na pasku będą miały identyczny odcień - nie tylko ikony narzędziowe, ale również ikony aplikacji. Te ostatnie mają różnorodne kolory i w stanie surowym nie wyglądają zbyt dobrze razem z jednolitymi, np. niebieskimi przyciskami narzędzi. Dzięki wspomnianej opcji wszystko może jednak zostać pokryte tym samym filtrem kolorystycznym, a tych jest w sumie 36.

Po pierwsze zaś, unikalną właściwością Settings Extended jest to, że umożliwia dodanie kafelka pogodowego. Można wskazać lokalizację ręcznie bądź pozwolić na automatyzację (określanie wedle miejsca przebywania) i dane o pogodzie będą się aktualizować co 2 godziny (online). Po tapnięciu, efekt to duże okienko z aktualną temperaturą i stanem zachmurzenia. Choć aplikacja jest anglojęzyczna, informacje pogodowe są polskojęzyczne. Wygląda to bardzo dobrze. Oczywiście, aktualny stan pogody nie jest czymś szczególnie pociągającym. Za opłatą możemy mieć dodatkowo np. 4-dniową prognozę, ALE właśnie - "za opłatą". Omawiane narzędzie dostępne jest zresztą w wersji próbnej przez miesiąc, co nie wypada zbyt dobrze w porównaniu z całkowicie darmowym Power Toggles, ponadto oferującym możliwość ustawienia paska w formie widżetu na pulpicie... Cóż, Power Toggles to naprawdę hegemon.

Przedstawmy na koniec listę wszystkich dostępnych przełączników (w niektórych przypadkach w nawiasie jest przykładowa odpowiedź ze strony narzędzia):
• urządzenie - profil dzwonka (okienko z możliwością wyboru np. trybu wibracji), głośność (menu z suwakami poszczególnych kanałów głośności), jasność ekranu (menu z predefiniowanymi wartościami oraz suwak), uśpienie wyświetlacza (lista opcji), automatyczna rotacja, tryb samolotowy, blokada ekranu,
• sieć - bluetooth, wi-fi, dane mobilne, sieć 2G/3G, NFC, przenośny hotspot wi-fi, tethering przez USB, VPN,
• osobiste - pogoda, GPS, automatyczna synchronizacja danych, ustawienia połączenia telefonicznego,
• narzędzia - latarka, bateria, aplikacje, skróty (udostępniane przez aplikacje trzecie).

Uwaga!
Niektóre przełączniki mogą nie działać na wszystkich urządzeniach

Ograniczenia!
Przez pierwsze 30 dni korzysta się z pełnej wersji. Następnie można korzystać z wersji ograniczonej albo wnieść opłatę w wysokości 13,28 zł i dalej mieć dostęp do nielimitowanej liczby przełączników, możliwości korzystania z wielu rzędów przełączników oraz większej liczby opcji. Ponadto jest opcja zakupu bogatszego modułu pogodowego, co polega na rocznej subskrypcji wynoszącej 15,02 zł. W tym wypadku można m.in. śledzić jednocześnie do 3 lokalizacji, mieć 30-minutowy interwał aktualizacji oraz prognozę 4-dniową. Opcję tego typu można wypróbować za darmo przez 7 dni. Wszystkie funkcje płatne można kupić w ramach jednego rocznego abonamentu kosztującego 18,02 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Settings Extended



Settings Extended dla Android
2018-06-24

Ilość pobrań: 25 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Settings Extended