w
googluj

LibreOffice Viewer 5.0.10.10/4158227/Collabora


ico
LibreOffice Viewer to Androidowa edycja słynnego darmowego i open-source'owego pakietu oprogramowania biurowego LibreOffice, dostępnego na wszystkie najbardziej znane systemy operacyjne na świecie (Windows, Linux, Mac). Omawiana przez nas niżej wersja mobilna jest oficjalnie w wersji beta, co oznacza zwykle, że może nie działać stabilnie. Druga ważna kwestia, o której należy pamiętać, to ta, że producentem programu jest nie sama społeczność, ale firma - firma Collabora, oferująca też swoje własne wersje LibreOffice na komputery stacjonarne.

Aplikacja wspiera następujące typy plików:
• Open Document Format - ODT, ODP, ODS, OTS, OTT, OTP,
• Microsoft Office 2007/2010/2013 - DOCX, PPTX, XLSX, DOTX, XLTX, PPSX,
• Microsoft Office 97/2000/XP/2003 - DOC, PPT, XLS, DOT, XLT, PPS.

Po otworzeniu interfejsu mamy do dyspozycji przeglądarkę plików; można je przeglądać w formie kafelek albo listy. Poprzez pasek akcji możemy z kolei wybrać, czy chodzi nam o przeszukiwanie "wszystkiego", a może filtrowanie: dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji czy rysunków; mamy też dostęp do wyszukiwarki. Pliki można sortować alfabetycznie, wedle rozmiaru albo daty.

Jak wspomniano, aplikacja jest w wersji beta - niestety, w tym wypadku daje się to bardzo odczuć. Nie działa wyszukiwarka. Zresztą sam design interfejsu pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc o wadzie funkcjonalnej: po ponownym otworzeniu programu znów musimy przeczesywać katalogi, by dojść do pożądanych plików. Jeśli zaś chodzi o wczytywanie się plików, to jest ono powolne. Krótko mówiąc, program powinien być oficjalnie oznaczony jako alpha, a nie beta. Na teraz jest kiepski i go nie polecamy.

Uwaga!
Aplikacja jest oficjalnie w wersji beta, więc może nie działać stabilnie, zawieszać się itp.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
LibreOffice ViewerLibreOffice Viewer dla Android
2018-06-23
przejdź LibreOffice Viewer dla Windows

Ilość pobrań: 231 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
LibreOffice Viewer